Nejlepší analytici na trhu: Od koho si nechat poradit?
|

Nejlepší analytici na trhu: Od koho si nechat poradit?

Časopis Bloomberg Markets přišel s aktuálním hodnocením nejlepších analytiků. Jedničkou se stal tým analytiků Goldman Sachs – pro někoho žádné překvapení, pro některé však možná další hřebíček do rakve s nebožtíkem, který se jmenoval "Morálka na Wall Street".

Názory analytiků
Ani medvěd, ani býk: Goldman Sachs

Pro banky a burzovně obchodované firmy byly poslední tři roky hodně krušné. Ještě horší to měli analytici, jejichž úkolem je předpovídat, jak se budou akcie vyvíjet.

Od druhého pololetí 2007 je finanční systém vzhůru nohama. Nejdříve zkolaboval trh cenných papírů, zajištěných subprime hypotékami. Koncem roku 2008 zažily akcie volný pád. Loni byly naopak jednou z nejvýhodnějších investic.

Profesor S. P. Kothari z MIT Sloan School of Management říká, že je velice těžké dělat správné předpovědi. Nejdříve jste museli předvídat propad finančního sektoru, což udělalo minimum lidí, a následně jste museli změnit výhled a být velcí optimisté v oživení. To vše téměř v rekordním čase.

Firmy s nejlepšími analytiky

  1. Goldman Sachs

  2. KBW

  3. Deutsche Bank AG

  4. Credit Suisse Group

  5. Citigroup

  6. JPMorgan Chase

  7. Barclays

  8. Sanford C. Bernstein

  9. Alphavalue

  10. Sandler O’Neill and Partners

Při hodnocení zkoumal Bloomberg více než 2 500 investičních doporučení od 77 firem v období od 1. ledna 2008 do 30. července 2010.

Zdroj: Wallstreetpit.com