Založení hedge fondu. Na co nezapomenout?
|

Založení hedge fondu. Na co nezapomenout?

Už vás unavuje regulované prostředí, kde musíte platit vysoké daně a respektovat tisíce zákonů? A co teprve až se chystané a schválené reformy finanční sféry promítnou do každodenního života? Vyzrajte na to – založte vlastní hedge fond. Jak na to? Radí samotní manažeři těchto fondů.

Dolary

1. Vytvořte tým

Aby bylo možné založit hedge fond, je potřeba mít tým lidí, který jej s vámi vybuduje. Součástí týmu by měli být dva junior analytici, junior trader a finanční ředitel. Nejlépe lidé, kteří budou schopni vycítit dobré příležitosti, a přitom se vás nebudou snažit vyšachovat. Pozice junior by tomu měla předejít. Zároveň se vám bude hodit přetáhnout někoho dobrého z jiné firmy. Taková skupina by se mohla líbit investorům.

2. Dejte fondu jméno

Agresivní maskulinní jména jako Hungry Wolf Capital, Thor Hammer Fund, Tomahawk Capital Management – to je pasé. Raději uvažujte o jemnějším názvu. Módní jsou například jména vztahující se k přírodě (Larchwood Partners). Smyslem je vytvořit jméno, které si lidé dobře zapamatují, a přitom nebudou mít pocit, že své peníze svěřili nějakým nenasytným lakomcům.

3. Najměte si právníky

K registraci fondu doma i v daňovém ráji budete potřebovat dobré právníky. Nejlépe takové, kteří se na finanční právo specializují.

4. Sežeňte kapitál

Potřebujete spoustu peněz, ale nemáte je. Sežeňte investora. Nevýhodou počátečního financování je to, že pokud vám někdo peníze nabídne, bude chtít vlastnit třeba 40 procent společnosti. Práci však budete muset udělat sami.

5. Najděte prime brokera

Nákup akcií musí být někde zaznamenán. Prime broker pro vás bude provádět zúčtování a vypořádání obchodů a půjčovat peníze. Dohodněte se s velkými bankami. Na začátku budou chtít podíl prime broker, investor i členové týmu. Na podmínkách se budete muset dohodnout. Jakmile se vám to podaří, můžete začít s byznysem.

6. Pronajměte si reprezentativní kancelář

I když se jedná o specifický byznys, měli byste vypadat seriózně. Abyste neodradili klienty, vyplatí se pronajmout si kancelář, která působí dostatečně reprezentativně.

7. Najměte si dobrého PR specialistu

K první miliardě cesta dlouhá. Až ji budete mít, dávejte o to větší pozor. Na nikoho nečíhá tolik závistivců jako na toho, kdo je úspěšný, a navíc bohatý.

Zdroj: Vanity Fair