Osobní finance: 11 kroků k většímu bohatství
|

Osobní finance: 11 kroků k většímu bohatství

O výši platu nerozhodují jen zkušenosti nebo dosažené vzdělání. Podle několika studií amerických vysokých škol může o vaší budoucí práci a platu rozhodnout i barva vlasů, výška, nebo "splávek" v baru. Ve výsledku můžete mít i skvěle placenou práci, ale kvůli tomu, že kouříte a jste zrzavý, vyděláte méně než traktorista.

Investice Spoření
Manželství

1. Sňatek je v životě, krom jiných potěšení a výhod, i finančně výhodný. Takže hurá svatbu, no a pak dodržet to "dokud nás smrt nerozdělí". Vaše jmění může díky tomu narůst až o 77 procent ve srovnání se svobodnými.

2. Jedinci s nadprůměrným IQ, mají oprototi průměru 1,2krát vyšší plat. Chytřejší lidé mají zvýšenou tendenci se nechat lépe finančně ohodnotit.

3. Lidé, kteří byli populární na střední škole, vydělávají o 10 procent více než ti, kteří nebyli. Popularita hraje roli hlavně v navázování kontaktů. Na oblíbenost lidí se nezapomíná. Ta může prospět nejen kariéře.

4. Vyšší lidé to mají jednodušší. Ze studie vyplývá, že ženy s každými 3 cm nad průměr vydělávají o 5 až 8 procent více. Muži vydělávají o 4 až 10 procent více za každé 3 cm navíc.

5. Atraktivní muži vydělávají o 9 procent více peněz, než neatraktivní muži. U žen to jsou pouze 4 procenta.

6. Ti, kteří získali vysokoškolské tituly v oborech spojených s petrochemickým průmyslem, vydělávají 4krát více než absolventi nejhůře placených oborů, jako je například školství. Happy hour

7. Každý nárůst jednotky v indexu tělesné hmotnosti se rovná 8procentnímu snížení majetku.

8. Alkohol škodí zdraví, ale prospívá peněžence. Pravidelní konzumenti alkoholických nápojů vydělají o 10 až 14 procent více než abstinenti. I v tomto směru jde spíše o sociální hledisko. Jak uvádí studie, k 4procentnímu zvýšení mzdy stačí navštívit bar jednou měsíčně.

9. 22 procent amerických domácností lidí ruského původu má čisté jmění přesahující 1 milion dolarů. Dalším v pořadí jsou Němci s 19,5 procenta.

10. Blond ženy vydělávají o 7 procent více než ostatní.

11. Nejlépe jsou na tom nekuřáci. Ti ušetří až 50 procent z ročního platu. Podle odborníků jde o průměr. Silný kuřák, se spotřebou až 3 krabiček denně, vydělá až o 75 procent méně než nekuřák.

Zdroj: Business Insider