Elektřina nebude, připravte se na armagedon, radí hollywoodská hvězda
|

Elektřina nebude, připravte se na armagedon, radí hollywoodská hvězda

Ashton Kutcher cvičí jako o život. Chce jistě zůstat fit, aby se mu nevysmála jeho nesmrtelná manželka Demi Moore. Ale má to i jiný důvod - Kutcher je přesvědčen, že lidská závislost na technologiích povede ke krachu civilizace a totálnímu chaosu. A chce být připraven.

Ashton Kutcher na obálce Men's Fitness

Ashton Kutcher se poctivě chystá na apokalypsu. Nejde však o žádnou novou roli. Podle miláčka žen se totiž blíží totální kolaps přetechnizované civilizace.

"Nebude to trvat dlouho, kdy lidé propadnou panice," varuje Kutcher. "Lidé spoléhají na všechny své elektronické vymoženosti, a kvůli tomu zapomínají na běžné věci potřebné pro život."

Chytré telefony a GPS nahradily mapy. Ale co když nebude kde nabít iPhone? Co když technika z jakéhokoli důvodu "zradí"? Mapy nejsou top jediné, co najednou "nebude".

"Lidé se začnou chovat jako kdysi, bude platit právo silnějšího," domnívá se Kutcher. "Většina majetkových práv je zanesena v elektronických databázích. A jak se do nich pak podíváme? na to nechci čekat."

bez elektřiny nebudou fungovat platební terminály, alarmy u aut a domů, počítače, topení...

Ashton chce být připraven, a tak se pro podobné scénáře vybavuje. Disponuje i několika zbraněmi, kterými chce chránit sebe a své nejbližší. A denně cvičí - běhá do kopců v okolí svého domu, posiluje, cvičí bikram jógu a učí se Krav Maga, bojovou techniku izraelských speciálních vojenských složek.

Pokud se jeho apokalyptická vize naplní, čeká ho jistě ta nejtěžší životní role.

Jak přežít konec civilizace

Zdroj: Men's Fitness