Investujte podle planet: Astrologický výhled na prosinec
|

Investujte podle planet: Astrologický výhled na prosinec

Celkově se dá z astrologického pohledu říci, že prosinec 2010 přinese světu napětí a nestabilitu zapříčiněné ději v přírodě i ve společnosti. Svět se může dočkat velkých sporů mezi státy vzájemně se obviňujícími z neplnění smluv a oleje do ohně přilijí náboženské nesváry. Ve vzduchu bude cítit neklid, který vyvrcholí 21. prosince zatměním Luny. Dají se očekávat velké výkyvy v kurzech měn, cenách komodit i v burzovních indexech.

Mnozí lidé budou mít existenční obavy, přijdou o práci a budou hodně šetřit, mnozí budou ukvapeně riskovat, půjčovat si nadměrné obnosy a utrácet za věci zbytné s krédem "po mě potopa".

Pro finanční poradce je velmi důležitá pozice Merkura – patrona obchodníků. Ten se bude v tomto měsíci pohybovat ve dvou znameních.

Do 18. 12. do 15.53h se bude pohybovat v prvním dekanu znamení Kozoroha v blízkosti Marse a v harmonické vazbě na Venuši. Díky těmto vazbám by se měly dobře prodávat nemovitosti, bytové doplňky, výrobky ze dřeva, dřevo na otop a zboží trvalejší hodnoty.

Od 10. do 30. 12. se bude Merkur pohybovat ekliptikou z pohledu geocentrického zpětně, což rozhodně světové ekonomice na optimismu nepřidá, objem výměny a prodeje zboží by mohl být menší, než obchodníci a ekonomové v tomto čase předpokládají. Některého zboží však může být nedostatek vzhledem k panice, která se může šířit kvůli extrémům počasí, řádění živlů a stoupajícím cenám určitých surovin.

Před Vánocemi (18. 12.) se Merkur vrátí do znamení Střelce a vytvoří velmi napjaté konstelace s Jupiterem a s Uranem na konci znamení Ryb, takže mohou přijít prudké bouře, silné větry, výbuchy sopek či řádění teroristů. Nicméně až do Vánoc by lidé měli být velkorysí, utrácející lehkomyslněji než dosud i za věci luxusní pro své blízké, obchody se budou hýbat.

Okolo 29. 12. může svět opět očekávat řádění živlů, například zemětřesení.

planety prosinec 2010

Konstelace specifické pro Českou republiku

Pro naši republiku by to však měl být vcelku úspěšný měsíc a objem investic by měl stoupat. S výjimkou astrologické situace okolo 16.12. a okolo 28.12. budou dění v našem státě ovlivňovat vcelku harmonické konstelace. Dá se předpokládat, že naši občané nebudou šetřit a rádi zainvestují do dárků pro své bližní. Optimismus a národní hrdost mohou posílit výkony našich sportovců. Lidé by měli být schopni a ochotni naslouchat rozumným radám finančních poradců zejména 3. až 14. 12. a 18. až 21. 12.

Nejlepší okamžiky pro investování

Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 8.30 a 9.30, mezi 12.15 a 13.15 a mezi 15.00 a 18.30, kdy se pozitivně působící planety (Merkur, Jupiter a Venuše) dostávají do významných pozic.