Nemovitosti na Floridě: Čas nakupovat
|

Nemovitosti na Floridě: Čas nakupovat

Je všeobecně známo, že Češi tráví svůj čas v USA nejvíce ve státě Florida. Toto letovisko je oblíbené především díky dopravní dostupnosti. Dalším důvodem je skutečnost, že se zde Češi cítí "mezi svými". Dostupnost, slunce, moře, česká komunita a nízké ceny nemovitosti - faktory, pro které stojí uvažovat o nákupu nemovitosti v tomto přímořském státě USA.

Nemovitosti

V současné době je reálně získat dům na Floridě, který má 3 pokoje, 2 koupelny a dvougaráž od 60 tisíc dolarů. Takový dům je v dobrém stavu, nemusí se v něm provádět zásadní stavební úpravy. Tento typ domu se nakupuje za účelem bydlení nebo rekreace, ale často dům používají i přátelé a příbuzní majitele.

V mediích se objevuji zprávy a nabídky, které uvádějí, že ceny nemovitosti na Floridě jsou od 100 tisíc dolarů. To uměle pomáhá držet ceny nemovitostí pro realitní kanceláře na takto vytvořené cenové hladině.

Pokud má klient opravdu zájem investovat či koupit nemovitost na Floridě, měl by kontaktovat realitního investora, který mu poradí, kde a jakým způsobem nemovitost koupit.

Cena 60 tisíc dolarů je reálná pro domy za účelem rekreace. Kdo má zájem o investici do nemovitosti za účelem zisku, může mít dům i za mnohem nižší cenu, ale většinou ve špatné lokalitě a s nutností úprav.

Investor muže docílit velmi dobré kupní ceny pro svého klienta. Disponuje-li například větší částkou peněz, může koupit několik nemovitostí, ať už v balíčku z propadlých zastav bank, či z portfolia investorských skupin nebo v dražbě.

Takto nakoupené domy lze pronajímat. Pronájmy přinášejí vlastníkovi pravidelné měsíční cash flow, které pokryje náklady na splátku domu, daně z nemovitosti, pojištění, či případné nutné opravy.