Bondův rychlý a účinný návod k investování
|

Bondův rychlý a účinný návod k investování

Kdy vsadit na akcie, a kdy je lepší své peníze držet v dluhopisech nebo na spořícím účtu? Tim Bond, analytik z Barclays Capital, nabízí jednoduchý a historií prověřený návod.

Inflace Investování

Někteří analytici se věnují mikroekonomickým tématům, kde je v popředí analýza účetních knih firem, které se obchodují na burze. Tim Bond, analytik z Barclays Capital, staví svá doporučení a analýzy na makroekonomických statistikách. Jeho poslední report ukazuje, jak se daří jednotlivým druhům investic během různých "makroekonomických situací".

Níže uvedená tabulka nabízí historickou statistiku reálného ročního výnosu akcií a dluhopisů (od roku 1925) a komodit (od roku 1969).

výnosy z investic

Tim Bond tak pro rozložení jednotlivých investic v portfoliu používá jen dva makroekonomické indikátory - hrubý domácí produkt (HDP) a inflaci (index spotřebitelských cen).

Základní investiční doporučení pak zní: Kupujte akcie a dluhopisy, když je nízká inflace, a komodity, když je inflace vysoká. V současném ekonomickém klimatu je pro vyspělé ekonomiky (USA, eurozónu, potažmo Evropu včetně ČR) typická nízká inflace a nízký ekonomický růst, proto by měly akcie a dluhopisy, a to jak státní, tak firemní, překonat svým zhodnocením komodity a hotovost.

Zdroj: Barclays Capital