James Altucher: Medvědi se šeredně mýlí, S&P 500 je do konce roku na 1 300
|

James Altucher: Medvědi se šeredně mýlí, S&P 500 je do konce roku na 1 300

Akcie ze svých minim v březnu minulého roku vyrostly o 70 procent a propast mezi vývojem na nemovitostním a akciovém trhu se dramaticky zvětšila. Mnoho medvědů je proto přesvědčeno, že trhy začnou padat. Mezi ně se však neřadí James Altucher, známý portfolio manažer z investiční společnosti Formula Capital.

James Altucher

(Medvědi (spekulanti na pokles) se mýlí v podstatě po celou dobu tohoto růstu," říká Altucher.

"Kdybyste se řídili radami medvědů, a to především na jaře minulého roku, tak jste po investiční stránce mrtví," říká v přeneseném slova smyslu Altucher a doplňuje: "Je lepší mít konzistentně býčí náladu než medvědí."

Altucher polemizuje s několika hlavními medvědími argumenty.

Mnoho amerických nemovitostí čekají nucené prodeje a jejich majitelé mají problémy se splácením hypoték.

  • Altucher: Ano, je to pravda, ale už vidíme jasné signály zlepšení, například nemovitostní cenový index S&P/Case Shiller roste již šest měsíců v řadě, což ukazuje na stabilizaci cen.

Celý růst je postaven na růstu zásob.

  • Altucher: Obchodníci se kvůli obavám a očekávání "Velké deprese 2010" zbavili svých zásob. Nyní se snaží intenzivně dozásobit, aby byli schopni reagovat na ekonomický růst, který potrvá minimálně rok nebo dva. Lidé jsou tak překvapeni, jak až zběsile rychle dochází k doplňování zásob.

Nezaměstnanost je vysokých 9,7 procenta.

  • Altucher: Ano, ale data z trhu práce ukazují nárůst polovičních úvazků, růst hodinové mzdy a zvětšení týdenních hodinových úvazků. Tyto indicie v historii předcházejí růstu plnohodnotných pracovních míst.

"Než se to však kompletně stane, tak na trhu uvidíme nová maxima. Index S&P 500 dokonce vyšplhá až k hodnotě 1 300 bodů," tvrdí býk James Altucher.

Zdroj: Yahoo!