Co nyní dělá Jim Rogers? Spekuluje na pokles akcií!
|

Co nyní dělá Jim Rogers? Spekuluje na pokles akcií!

Světoznámý investor Jim Rogers akciové rally v posledním roce nikdy nevěřil a raději investoval do komodit a některých měn. V rozhovoru pro deník Economic Times, přiznal, že nyní začíná spekulovat na pokles akcií.

Spekulace Světové akcie
Jim Rogers

„Prodávám nakrátko akciové indexy v USA, dále spekuluji na pokles indexů rozvíjejících se trhů a také na akcie jedné velké západoevropské banky,“ uvedl Jim Rogers.

Jak spekulovat na pokles?

Důvod proč Jim Rogers spekuluje na pokles akcií rozvíjejících trhů je ten, že tyto trhy během akciové oživení vyrostly nejvíce ze všech. Kromě hlavních akciových indexů si na spekulaci na pokles vybral a „tajemně hovořil“ o jedné západoevropské bance.

„Co se týká akcií západoevropských bank, tak jsem si vybral jednu, o které si lidé myslí, že je na tom extrémně dobře. Jestli se nemýlím tak nás čeká v dalších měsících více problémů na měnovém trhu a propadů na kapitálových trzích,“ tvrdí Jim Rogers.

„V tuto chvíli nekupuji žádné akcie – nikde ve světě. Nekupoval jsem žádné akcie ani v posledních 18 měsících, protože hraji světovou ekonomiku čistě pomocí komodit a měn a jak jsem řekl, začínám prodávat akcie na krátko (spekulovat na pokles),” uvedl v rozhovoru Jim Rogers.

Jim Rogers je take přesvědčen, že když se světové ekonomice bude dařit lépe, bude se dařit také cenám komodit. V případě, že by to tak nebylo, budou podle Rogerse ale komodity vždy lepší investicí než jakékoliv světové akcie.

Co to je shortování? Nevyznáte se v investorské hantýrce - čtěte zde:

Zdroj: Economic Times