Nová tvář newyorské burzy
|

Nová tvář newyorské burzy

Na parketu burzy v New Yorku je nový prodejce. Nejedná se však o žádného obchodníka. Stánek, přímo mezi makléři, otevřela společnost Starbucks, která provozuje síť kaváren po celém světě.

Světové akcie

Tento krok je součástí předělávek na sto let starém parketu, který po přechodu na počítačové systémy slouží makléřům čím dál méně.

Při otevírání a uzavírání obchodního dne se parket makléři jen hemží, ale v době mezi tím se vylidní a makléřů je tam hrstka.

To se projevilo hned po roce 2006. Tehdy dosahoval počet aktivních makléřů přímo na parketu až na 1 400. V současnosti je to jen 500. S pomocným personálem to je zhruba 1 200 lidí.

NYSE

Newyorská burza (NYSE) chce přivábit více podnikatelů, a proto se rozhodla pro celkovou rekonstrukci celého patra. Na burze tak mají vzniknout zcela nová pracoviště s výkonnými počítači a novým zázemím.

Tradiční vzhled burzovního parketu však bude zachován. Nová místa pro stovky makléřů budou svým stylem připomínat chaos, který je na NYSE již tradicí.

"Budeme mít sice nové zázemí a možnost kvalitního občerstvení, ale do práce musíme vstávat stále brzo. Tohle všechno jsou jen příjemné, kosmetické úpravy," dodává Neil Catania, generální ředitel MND Partners.

Zdroj: Financial Times