Máte chuť jednu vrazit svým kolegům? Nejste sami
|

Máte chuť jednu vrazit svým kolegům? Nejste sami

Někdy to v práci nejde už od rána – káva se lije, papíry padají a šéf se tváří jako řadový poslanec. Někdo to umí vyřešit meditací, někdo joggingem. A někdo by se nejradši popral. Pokud patříte do té poslední skupiny, nevěště hlavu – je to celkem normální.

Zaměstnání
Agresivní kolega - ilustrační foto

Alespoň to vyplývá z výzkumu serverů AskMen.com a Mint.com. Podle něj by téměř 60 procent teenagerů nejraději praštilo ty, s kým pracují. Podmínka: nemělo by to žádné následky.

Podobný vztah jako ke kolegům mají k nadřízeným. Kdyby za to nehrozily pracovní a právní postihy, nebralo by si servítky 40 procent z nich.

Podle výzkumu tyto sklony k agresivnímu řešení pracovních otázek s věkem postupně mizí. Jen 20 procent respondentů nad 50 let by řešilo neshody na pracovišti "ručně stručně".

Některé jeho výsledky je potřeba zasadit do českého kontextu. Takže se rozhlédněte kolem sebe i do svého nitra a buďte k sobě upřímní. Američané, Britové a Australané odpovídali namátkou takto:

- Více než polovina mužů si myslí, že do důchodu je dobré jít alespoň se dvěma miliony dolarů úspor, pouhá třetina všech Američanů však reálně spoří na důchod (18 procent Britů a 21 procent Australanů);

- 29 procent mužů se cítí v práci sexuálně obtěžováno;

- většina jich buď měla sex s kolegyní (nebo kolegou), nebo by ho mít chtěla.

Ty nejzajímavější závěry z výzkumu si prohlédněte v grafice.

Chování v práci - grafika 1 Chování v práci - grafika 2

Chování v práci - grafika 3
Zdroj: askmen.com