Investujte podle planet: Astrologický výhled na září
|

Investujte podle planet: Astrologický výhled na září

Pro finanční poradce je velmi důležitá pozice Merkura – patrona obchodníků. Ten se bude pohybovat po celý měsíc v zemském a opatrném znamení Panny, které souvisí s výživou a se zdravím obyvatelstva, podbarvuje také dopravu, výměnu zboží a informací. Lidé by měli být zvýšenou měrou přístupní argumentům, že nastal čas investovat do svého zdraví a do vzdělání.

Trhy Světové akcie
horoskop září

V první zářijové dekádě se uplatní harmonická vazba mezi Venuší s Marsem ve znamení Vah a Neptunem ve znamení Vodnáře, která poukazuje na pravděpodobnost velkých zisků firem produkujících zábavu – kinematografie, videohry a hudební vydavatelství. Prosperovat také mohou obchody s módou a s kosmetikou.

Druhá a třetí zářijová dekáda bude výrazně podbarvena konjunkcí Jupitera s Uranem ve znamení Ryb, která by měla přinést světu překvapivé novinky vědy a techniky. Pozitivní impulzy by měly dostat především firmy produkující moderní technologie v oblasti zdravotnictví, komunikační a výpočetní techniky.

Mezi 19. a 23. zářím však tato mocná konjunkce bude napadena opozicí Slunce, 30. září až 3. října zase bude v opozici s Merkurem. V těchto časech může dojít na akciových trzích k velké volatilitě a k různým extrémům, které mohou vystrašit investory. Burzovní indexy, kurzy měn a akcií budou pravděpodobně velmi rozkolísané. Negativně se na trzích mohou projevit i řádění živlů.

Konstelace specifické pro Českou republiku

Ve čtvrtek 23. září v 5.09h vstoupí Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Vah, a na severní polokouli tak dochází k podzimní rovnodennosti. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice Prahy pak bude podbarvovat dění u nás po nejbližšího čtvrt roku. Lze z něj usuzovat na vcelku rozumné kroky nové vládnoucí garnitury, která zracionalizuje toky financí zejména v dopravě, ve školství a ve zdravotnictví.

Vyplatit by se měly investice do farmaceutických firem, personálních a bezpečnostních agentur. Špatně by na tom neměly být ani prodejci výpočetní a komunikační techniky, taktéž prodej automobilů by neměl váznout.

V září by Česká republiky měla ekonomicky nabírat dech a v prvních dvou dekádách by se obchody měly hýbat.

Nejlepší okamžiky

Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 10.00 a 11.00h, mezi 12.00 a 13.00h, mezi 15.00 a 16.00h, mezi 19.00 hod a 21.00h, kdy se pozitivně působící planety (Merkur, Jupiter a Venuše) dostávají do významných pozic.