5 důvodů, proč se vyplatí koupit dům
|

5 důvodů, proč se vyplatí koupit dům

Nemovitosti slibují dlouhodobě vysoké zhodnocení. Současná pověst realitního trhu je sice notně pošramocená, řada zájemců o koupi domu od svého záměru upustila, ovšem většina výhod vlastnictví domů stále zůstává. Ceny realit v atraktivních lokalitách se budou s nárůstem populace zvyšovat.

Nemovitosti Investice Realitní trh
Vývoj cen domů v USA

Vlastnictví domu není jen o potenciálním zhodnocení. Souvisí také se spokojeností a komfortem. Zde je pět důvodů k nákupu domu.

1. Jste svým vlastním pánem. Pokud chcete mít stěny třeba fialové, nic vám v tom nebude bránit. Nikomu nemusíte vysvětlovat, proč jste do zdi navrtali tolik obrazů. Vy rozhodujete, kdy se přestěhujete.

2. Platba hypotéky jsou vynucené úspory. Kdo říká, že pronájem je daleko lepší, má obvykle na mysli, že peníze, jež byste normálně zaplatil za hypotéku, můžete ušetřit a uložit na účet. Kolik lidí to tak ve skutečnosti dělá?

3. Splátky hypotéky s fixními sazbami se nemění. Současná situace na trhu s velmi nízkými úrokovými sazbami nahrává tomu, aby lidé platili hodně, až se sazby zase zvýší.

4. Lepší školy. Majitelé rodinných domů mají obvykle více peněz a vlivu než majitelé bytů ve srovnatelných oblastech. Mohou více tlačit na školy nacházející se v lokalitách, kde rodinné domy převažují, aby zkvalitňovaly výuku. V USA platí majitelé domů ve vybraných lokalitách s kvalitními školami vysoké daně a sami se do politiky škol aktivně zapojují.

5. Prostorné bydlení a sousedi. Určitě se vám může podařit sehnat pronájem 6+1, bude to však hodně drahé. Rodinné domy takových rozměrů většinou obývají jejich majitelé, ne nájemníci. Velký dům samozřejmě nemusí znamenat dobré sousedské vztahy, pokud se je vám však podaří vytvořit, neproděláte.

Zdroj: walletpop.com