Recept na bohatství: Jak vydělat 10 milionů dolarů za víkend?
|

Recept na bohatství: Jak vydělat 10 milionů dolarů za víkend?

Curtis James Jackson alias 50 Cent není v investování žádným nováčkem. Jeden z nejlépe vydělávajících rapperů poslední dekády před lety koupil krachující sodovkárnu Glaceau, stal se z něho podnikatel a vydělal miliony i mimo hudební průmysl. Jeho poslední majstrštyk sledovala s údivem celá Wall Street.

H & H Imports

Slavný hudebník totiž bez skrupulí využil základnu svých fanoušků. Těch má na Facebooku skoro 9 milionů, na Twitteru ho sleduje přes 4 miliony lidí.

A právě "tweetováním" během víkendu vyvolal pondělní nákupní horečku u akcií H &H Imports. Tato firma spolupracuje s výrobcem sluchátek společností Sleek Audio.

Ve svých vzkazech v podstatě vyzýval své "followers" k tomu, aby nový produkt vyzkoušeli, že je to zkrátka "mňam mňam posloucháníčko".

Společně vyvinuly nový model bezdrátových sluchátek, které s velkou pompou nedávno představil právě 50 Cent. Sám do podniku vložil 1,5 milionu dolarů.

"Tato sluchátka umožňují přenos zvuku bez jakékoli ztráty jeho kvality," uvedl na tiskové konferenci ředitel Sleek Audio Mark Krywko.

Rapper a investor 50 Cent ho doplnil: "Chtěli jsme zaplnit díru na trhu a věřím, že budeme velice úspěšní." Sám se na vývoji modelu podílel.

Akcie H & H Imports přidaly za poslední tři dny přes 700 procent. A hudebník vlastní zhruba 30 milionů akcií této firmy. Tedy vlastnil - možná už dávno stihl shrábnout zisk.

Podobný růst umožnila nízká cena, akcie patří mezi tzv. "penny stocks". Dramatický byl i růst objemu obchodů. Dnes titul koriguje v úvodu obchodování o zhruba 30 procent.

Video z tiskové konference za účasti 50 Centa sledujte ZDE

Zdroj: Yahoo!