Joe Weisenthal: Investiční sedmero na rok 2011
|

Joe Weisenthal: Investiční sedmero na rok 2011

Do nového roku si lidé většinou přejí hodně zdraví a štěstí. Pro určitou skupinu lidí však bude letošní rok znovu ve znamení investic. Proto se jistě hodí přání mnoha investičních úspěchů. Rok 2010 byl vcelku úspěšný a odborníci se přou, co nás čeká na trzích v budoucnu. Joe Weisenthal, editor internetového portálu Businessinsider.com, doporučuje investorům dodržovat sedmero investičních přikázání.

Trhy Investování
Joe Weisenthal

1.

Za žádnou cenu se nezprotivím přátelům a rodině tím, že se budu vychvalovat, jak že jsem správně odhadl vývoj na trzích.

2.

Pokud budu kupovat akcie, nebudu sledovat jen pozitivní zprávy z daného sektoru. Budu se snažit objektivně zjišťovat veškeré zprávy a co nejlépe využívat svého know-how.

3.

Nebudu opouštět dobrou pozici z žádného jiného důvodu, než kvůli výraznému zisku.

4.

Nebudu držet akcie, které už delší dobu škodí mému portfoliu. Budu se snažit omezit ztráty a opustím všechny pozice, u nichž bude hrozit vážné nebezpečí.

5.

Nebudu panikařit kvůli unáhleným zprávám z finančních trhů. Nebudu dávat všechna vejce do jednoho koše. I v tomto roce bude diverzifikace důležitou zásadou.

6.

Budu se snažit pochopit trh a reagovat podle něj. Trh mě zkrátka nikdy neposlechne. Snažit se ho úpěnlivou snahou přimět k pohybu "tím správným směrem" je bezpředmětné.

7.

Nikdy nezapomenu, že moje role na trhu není v tom, abych někoho přesvědčoval o svém rozhodnutí. Hlavním úkolem je chránit investice.

Zdroj: Business Insider