Sedmero pravidel všech úspěšných traderů
|

Sedmero pravidel všech úspěšných traderů

Na trzích téměř nic neplatí univerzálně. Přesto lze vypozorovat několik charakteristik, které jsou společné pro většinu úspěšných obchodníků. Pokud se tedy nechcete rovnou pustit do filosofického rozjímání nad tím, co vlastně je úspěch, nechte se inspirovat znaky úspěšných traderů.

Obchodování Trading Investování Pravidla a doporučení pro investování
Tradeři

Dobrý trader má disciplínu

Někdo sledujte fundamenty, někdo věří technické analýze. Každý přístup má svá pro i proti, všechny ovšem vyžadují disciplínu. Tedy dodržování strategie a obchodního plánu.

Také je důležité dodržovat časy - zaspat otevření trhu si opravdu nelze dovolit. Dobrý trader ovšem nepřichází o peníze ani na soukromých účtech - splácí včas úvěry a podobně.

Dobrý trader přemýšlí v procentech a pravděpodobnostech

Zkušení tradeři vědí, že má větší pravděpodobnost dvojnásobného zhodnocení silná akcie za 100 dolarů než slabý titul za dolar. Stejně tak je nezviklá pohyb indexu Dow o nějakých 50 bodů.

Procenta jsou také důležitá - například pokles o 25 % vyžaduje následný růst o více než 33 %, aby se aktivum dostalo na počáteční cenu.

Základní vybavení tradera: Umět odejít

Dobrý trader je skromný

Trh není bankomat, u kterého se zastavíte a vyzvednete si peníze. Obchodníci vědí, že zisky jsou přinejlepším nepravidelné. Žádné aktivum neroste do nebes a ani sebevětší úspěch nesmí vyvolat přehnané sebevědomí.

Dobrý trader je skeptický

"Tajné" recepty na úspěšné obchodování na nás číhají v regálech knihkupectví i na internetu. Nejenže takové recepty nefungují, navíc stojí pořádné peníze. Trader by měl být od přírody rezervovaný k podobným marketingovým tahákům.

Dobrý trader nežije jen tradingem

Je snadné propadnout posedlostí penězi. Trhy jsou navíc přístupné 24 hodin denně 7 dnů v týdnu, stačí počítač a přístup na internet.

Pokud se trading někomu stane životní náplní, začnou v něm fungovat emoce. A ty na trh nepatří, tedy pokud má obchodování dlouhodobě fungovat, tedy vydělávat. Pokud se přistihnete s vytřeštěnýma očima u monitoru v týden starém oblečení, dejte si sprchu a jděte třeba na tenis.

Jak se připravit na recesi? Několik užitečných rad

Dobrý trader umí spravovat peníze

Tajemství úspěchu tkví mimo jiné v tom, že nejde tolik o to, do čeho investujete, ale spíše o to, jak investujete. Od technologií po ropu se býčí a medvědí trhy se střídají, jen je těžké přesně určit body zlomu.¨

Zkušený trader se snaží držet stanovené pozice v portfoliu, přičemž se snaží zbavovat ztrátových titulů a držet ty, kterým se daří.

Desatero přikázání dividendového investora: Strategie pro zajištěné stáří

Zdroj: Smartmoney.com