Zaměstnání: Pět křížků na krku nemusí v budoucnu znamenat problém s prací
|

Zaměstnání: Pět křížků na krku nemusí v budoucnu znamenat problém s prací

Firmám v Česku se zatím příliš nechce přibírat do pracovních kolektivů uchazeče, kteří už oslavili padesáté narozeniny. Populace ovšem stárne a zaměstnavatelé budou nuceni svůj postoj ke starším lidem změnit.

Česká republika Zaměstnání Demografické trendy
Tom Hanks a Julia Roberts ve filmu Moje krásná učitelka

K padesátníkům a starším lidem je český trh práce nesmlouvavý. Zaměstnavatelé dávají přednost mladším kandidátům, starší uchazeče o práci vnímají jako neperspektivní a málo dynamické.

"Podobně jako pro čerstvé absolventy škol je i pro lidi starší 50 let problém sehnat v současné situaci práci," říká Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka společnosti Manpower v Česku a na Slovensku.

Podle průzkumu této personální agentury je pouze 8 procent zaměstnavatelů ochotno zaměstnat pracovníky nad 50 let. To je pro trh práce alarmující číslo. Lidé nad 45 let tvoří u nás v současné době zhruba už 40 procent nezaměstnaných.

Schopní a flexibilní

Život v Česku se podle údajů Českého statistického úřadu postupně prodlužuje, a to každoročně i o několik měsíců. Jen za poslední dvě desetiletí se u mužů protáhl skoro o 7 let a u žen o více než 5 let. Podle statistik mají nyní Češi naději, že se dožijí v průměru 74,4 roku. Češky by pak před sebou měly mít průměrně 80,6 roku.

Česká republika tak patří ke státům Evropské unie, ve kterých se věk dožití zvyšuje nejrychleji. Pro tuzemskou ekonomiku bude proto důležité, aby lidé pracovali co nejdéle.

Přesto stát zatím podporu zaměstnávání starších lidí nezavádí. Firmy tak nevidí důvod, proč tyto kandidáty z výběrových řízení rovnou nevyřazovat. Podle odborníků je to ovšem krátkozraké.

"Vnímám to jako nezodpovědný přístup. Zvláště v době, kdy naše populace stárne, důchodový věk se posouvá k hranici 70 let a lidé jsou nuceni být aktivní na trhu práce o několik let déle," říká Petr Husák, ředitel strategie poradenské společnosti DataLife.

Padesátníci podle jeho slov mohou nabídnout zaměstnavatelům řadu předností. Umí si vážit práce a jsou loajálnější k firmě. Jejich výhodou je i fakt, že již mají dospělé děti, a jsou tak časově mnohem flexibilnější.

Starší člověk vzbuzuje důvěru

Jednou z oblastí, kde by se mohli lidé starší 50 let uplatnit, je podle Husáka finanční poradenství. V této profesi totiž věk nehraje rozhodující roli, jde o sociální dovednosti.

Pokračování článku najdete na serveru Profit.cz