James Altucher: Katastrofy se dějí každý den. Jsou na to vaše investice připraveny?
|

James Altucher: Katastrofy se dějí každý den. Jsou na to vaše investice připraveny?

Burzovní guru, podnikatel, spisovatel a redaktor deníku Wall Street Journal James Altucher vydává novou knihu The Wall Street Journal Guide to Investing in the Apocalypse. Název zní trošku děsivě (ve volném překladu Návod deníku Wall Street Journal, jak investovat při apokalypse), ale jak autor vysvětluje, on sám je ten poslední, kdo by si myslel, že nás nějaká "opravdová apokalypsa" čeká.

The Wall Street Journal Guide to Investing in the Apocalypse

"Každý měsíc jsou lidé z něčeho vystrašení. Tento měsíc se bojí Egypta, minulý měsíc bylo strašákem Irsko, měsíc předtím to byla mediální diskuse o vrcholu v těžbě ropy," říká Altucher.

Investoři se podle Altuchera stále něčeho bojí, ale nikdy nejsou věci "tak horké, jak se zdají". Ještě nedávno se řešily problémy v Řecku, ale dnes na ně v novinách narazíte jen zřídka.

Nová knížka The Wall Street Journal Guide to Investing in the Apocalypse je podle autora návodem, jak investovat, a to pro každý druh apokalyptického strachu, ať jde o pandemii, občanskou válku, nebo třeba globální oteplování. Podle Altuchera je řada velmi specifických způsobů výběru akcií, na kterých můžete vydělat.

"Jde vlastně o to, jak se vypořádat s obavami, které dorazí na trhy. Trhy jsou dnes ovládány strachem více než chamtivostí, která panovala v minulosti. Investoři by se proto měli se strachem naučit pracovat," říká James Altucher. "Jaký vliv bude mít situace v Egyptě na moje akcie," ptá se Altucher. Ve své knize vysvětluje, jak analyzovat potenciální globální hrozby a jak je proměnit do investičních příležitostí.

Investor, který ví, jak očekávat historicky významné události, které zatřesou celým světem, investor, který je připraven jednat, když jsou ostatní paralyzováni strachem, má podle Altuchera vždy velký náskok.

"Je jedno zda se bude jednat o katastrofu, kterou způsobí člověk, příroda, nebo ji spustí finanční trh. Každý hrůzostrašný scénář v sobě má zárodky zisku pro investora, který zůstane chladným, nezpanikaří a nedá se na útěk s davem," konstatuje autor nové knížky o "apokalyptickém investování" James Altucher.

Zdroj: WSJ