Michael Purves: Nepřemýšlejte jako býk nebo medvěd, nejlepší je nyní investovat jako vlk
|

Michael Purves: Nepřemýšlejte jako býk nebo medvěd, nejlepší je nyní investovat jako vlk

Investoři znají v zásadě trhy býčí (růstové) a medvědí (klesající). Podle Michaela Purvese, hlavního stratéga investiční společnosti BGC Financial, je však současný trh spíše "místem pro vlky", protože kolísá v určitém pásmu. Purvesovi se zdají investičně zajímavé brazilské akcie, těžařské společnosti a stříbro, investoři by si naopak měli rozmyslet japonské akciové dobrodružství.

Medvědí trh Zlato Stříbro Býčí trh
Michael Purves

Vlna převratů na Blízkém východě, k tomu bezprecedentní podpora trhů pomocí kvantitativního uvolňování, silný růst cen energií a nevyřešená atomová krize v Japonsku - to jsou důvody, proč je hodně investorů "trošku vyděšených".

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Kdykoli v minulosti by výše zmíněné události podlomily akciím kolena, ale nyní se burzy dostaly do "nové éry" obchodování ve volatilním (kolísavém) pásmu, kdy není ani jasný trend nahoru, ani dolů. Proto by měli být investoři agilní především v krátkodobém obchodování, a ne jen "sedět na akciích a doufat".

Stříbrný tip

Pro investory, kteří hledají pomyslný bezpečný přístav, je podle Purvese vhodné investovat do stříbra.

Aktuální vývoj ceny stříbra sledujte zde

"Stříbro je takový mladší sourozenec zlata, ale na rozdíl od zlata je stále levné," říká Purves. "V současné době si po silném růstu dá přestávku, ale do konce roku očekávám růst ceny stříbra až na 45 USD za unci." Market Vectors Brazil Small-Cap ETF

Korekce na rozvíjejících se trzích kromě toho podle Purvese nabízí zajímavé investiční příležitosti například v brazislkých akciích, které se dají nakoupit pomocí indexového fondu Market Vectors Brazil Small-Cap, který je zaměřen na menší veřejně obchodované brazilské společnosti.

Market Vectors Gold Miners ETF

Za investiční pozornost stojí akcie společností těžících zlato, do kterých se dá investovat přes indexový fond Market Vectors Gold Miners.

Aktuální vývoj ceny zlata sledujte zde

Purves je naopak velkým skeptikem, pokud jde o všeobecně býčí názor na brzké ozdravení Japonska a jeho akciového trhu.

"Proč by se mělo Japonsko po zemětřesení tak rychle oklepat, když je japonská ekonomika malátná již dvě dekády za sebou," ptá se Michael Purves.

Aktuální vývoj indexu Nikkei 225 sledujte zde

Zdroj: Yahoo!