Zeť Donalda Trumpa neumí podnikat?! Ve hře je 1,8 miliardy dolarů
|

Zeť Donalda Trumpa neumí podnikat?! Ve hře je 1,8 miliardy dolarů

Kdo se podívá na Jareda Kushnera, může si myslet, že se ten chlapec uměl narodit. 30letý krasaveček si vzal jednu z nejlepších nevěst na světě, dceru samotného Donalda Trumpa, která snad i díky českému původu dokáže svou krásou ozdobit řadu míst, která již sama ani žádnou ozdobu nepotřebují. Do kapsy Kushner také nemá hluboko, ale ouha - aktuálně hrozí, že mu propadne jedna vysoká sázka: 1,8 miliardy dolarů.

Nemovitosti Celebrity Spojené státy americké (USA)
Jared Kushner a Ivanka Trump

Na co "přiženěný Trump" vsadil? Investoval necelé dvě miliardy dolarů do mrakodrapu na manhattanské Páté Avenue. A nevybral si nejlepší dobu - v době investice byly americké nemovitosti na svém cenovém vrcholu. Očekával tehdy příjmy z pronájmu budovy až na úrovni 120 milionů dolarů ročně.

Podle Wall Street Journalu (WSJ) ovšem budova patřící Kushnerovi letos vynese pouze 30 milionů, navíc 30 % kanceláří a dalších kapacit budovy je neobsazených. Celý projekt je tak na hraně propasti.

Ustojí Kushner tlak?

WSJ uvádí, že jen obsluha dluhu, který vznikl při financování investice, stála v březnu 3,5 milionu dolarů. Projektu budovy, v níž má být otevřena ukázková prodejna japonského výrobce oblečení Uniqlo, zbývá pouze 10 milionů ve fondu, z něhož má být splácena hypotéka ve výši 1,22 miliardy dolarů.

Kushner tak nyní čelí silnému tlaku ze strany věřitelů, mezi nimiž jsou zkušení harcovníci finančních trhů, například fondy private equity Starwood Capital Group a Colony Capital LLC.

Jednání získala na intenzitě v posledních týdnech, kdy "štístko Jared" nabídl desítky milionů dolarů jako "úplatek" za to, že věřitelé přestanou vyvíjet tak silný tlak na splácení investice. Za Kushnerem navíc stojí jeho rodina. Sám Donald Trump uvedl, že Jaredovi věří, protože je to "velice chytrý mladý muž". Zkušený investor věří, že celá záležitost dopadne dobře pro jeho rodinu i věřitele.

Vývoj amerického nemovitostního trhu ovšem Kushnerovi nenahrává. Ceny komerčních nemovitostí na tom nejsou nijak výrazně lépe než jejich "rezidenční sestry".

A sázka na rychlé americké ekonomické oživení je sázka na náladu tiskařů za zdmi "Bernankeho paláce", americké centrální banky Fed.

Americké nemovitosti čeká druhé dno. Které realitní trhy jsou na tom celosvětově nejhůře?

Zdroj: WSJ