Příběhy boháčů: Začínali třeba jako pikolíci, dnes mají miliardy
|

Příběhy boháčů: Začínali třeba jako pikolíci, dnes mají miliardy

Pokud vás trápí plat u současného zaměstnavatele, hlavu vzhůru. V historii lze najít řadu příkladů lidí, kteří začínali hodně skromně, aby se postupem času vypracovali mezi nejbohatší lidi na světě. Nudná, otravná, špinavá a namáhavá práce umí šlechtit.

Bohatství Zaměstnání

1. Richard Branson

Richard Branson

Známý cestovatel a dobrodruh proslulý svými cestami balónem a na hranice vesmíru pracoval sám na sebe od samého počátku.

Jako mladík jezdil přes kanál La Manche nakupovat levné kazety a desky do výprodejů, aby je pak po návratu domů prodával přímo z kufru auta.

2. Michael Dell

Michael Dell

Zakladatel počítačového gigantu a známý investor již ve dvanácti letech myl nádobí v čínské restauraci. Později se dokonce vypracoval na pomocného číšníka. Až na univerzitě se začal zabývat počítači - a kde je dnes.

3. Warren Buffett

Warren Buffett

Mladý Warren rozvážel noviny. A už tehdy uměl počítat - při výpočtu daní si nezapomněl odečíst náklady na svoje kolo.

4. Donald Trump

Donald Trump

Donald od dětství sbíral staré lahve. Podle vlastních slov ho to naučilo chápat hodnotu peněz, ačkoli to moc "nesypalo".

5. George Clooney

George Clooney

Slavná filmová hvězda si první dolary vydělávala v Kentucky na tabákových plantážích. Do Los Angeles se podle svých slov přestěhoval právě za peníze vydělané sklízením "cigaret".

6. Tom Cruise

Tom Cruise

Další filmový krasavec se nešetřil a lítal se zavazadly hotelových hostů. Typický poslíček, chcete-li pikolík.

Zdroj: Business Insider