Držte se deseti finančních rad - a recese na vás nemůže!
|

Držte se deseti finančních rad - a recese na vás nemůže!

Investice a zahrádka. Není moc lidí, kteří by našli jakoukoli souvislost. Pro začínající investory ovšem taková spojitost existuje. Zahrádkář i investor začínají od nuly a chtějí dosáhnout růstu. O své květiny, respektive portfolia se musejí starat, pochopit, jak rostou a co pro svůj růst potřebují. Dosáhnout kýženého výsledku není nemožné. Pro ty, kteří si myslí, že je investování složité, máme několik rad, které při prvních investičních krůčcích jako když najdou.

Investice Investiční portfolio Diverzifikace investic Dividendy
Investování - ilustrační foto

1. Buďte trpěliví!

Neočekávejte okamžité výsledky. Pamatujte si, že akcie a investiční fondy mohou přinést mnohem vyšší výnosy než bankovní vklady ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.

2. Buďte ostražití!

Často a po troškách je nejlepší způsob, jak si vybudovat silné portfolio.

3. Diverzifikujte!

Nikdy nesázejte na jednu kartu. Diverzifikace je nejjistějším způsobem, jak snížit riziko na akciových trzích a maximalizovat výnosy.

4. Buďte nekompromisní

V určitém stadiu vývoje portfolia je nutné se zbavit několika akcií, kterým se nedaří. Uvolníte si tím ruce a peníze pro růstové tituly. Těm klesajícím říkejme třeba plevel.

5. Nezoufejte!

Akciové trhy občas procházejí medvědí fází, to není žádná novinka. Pokles však není katastrofa. Některé akcie spadnou, u některých lze využít jejich nízkou cenu k nákupu.

6. Užívejte se pravidelných příjmů!

Investovat do akcií, které nabízejí dividendu, je pro investory velmi lákavé. Pravidelné platby od vaší oblíbené firmy ve vás vzbudí nadšení, které investor bezesporu potřebuje.

Pravidla pro život a investování aneb břemeno těžkne časem

7. Na nic nečekejte!

Čím dříve začnete investovat, tím lépe pro vaše portfolio. Odkládat znamená propást investiční příležitost.

8. Kujte železo, dokud je žhavé!

Levně koupit, draze prodat - to je přímá cesta k akciovému úspěchu.

9. Nenechte se strhnout davem!

To, že se většina investorů na trhu nějak chová, ještě neznamená, že se chová správně. Mít znalosti a podle nich si vytvářet názor, je správná cesta. Pomůže vám to vydělávat.

10. Investování si užívejte!

Pokud vás investice a vše kolem akciového trhu trápí, nezabývejte se tím. Svěřte své peníze profesionálům. K dosažení dobrých výsledků je zapotřebí entuziasmus a dobrá nálada.

Nuda je někdy v investování to nejlepší, co vás může potkat

Zdroj: Telegraph