Chcete obchodovat přímo v USA? Stačí na to pár dolarů!
|

Chcete obchodovat přímo v USA? Stačí na to pár dolarů!

Obchodování s cennými papíry je samo o sobě velmi rizikové, a tak by měl každý investor vynaložit co největší snahu na minimalizaci každého kritického faktoru. Jednou z hlavních otázek spojených s obchodováním se tak automaticky stávají poplatky za nákup a prodej akcií. Jejich velikost je logicky spjata se stanovením tzv. BE (break even point), tedy hodnoty, kde náklady jsou již pokryty výnosy.

Světové akcie Investování Poplatky

Na českém kapitálovém trhu byly právě neúměrně vysoké poplatky často hlavním kamenem úrazu. Dnes je již sice možné např. u společnosti BrokerJet zadat nákup akcií za 11,95 USD, u Fio banky za 9,95 USD (záleží na velikosti pokynu), ale pořád je to zásadní rozdíl ve srovnání se zámořskými poplatky.

U některých makléřských firem (tzv. investičních zprostředkovatelů), kde klienti využívají investiční poradenství, se poplatky spojené s nákupem nebo prodejem pohybují kolem 1 % za transakci a více, což je na současné poměry zcela neadekvátní.

Pokud se tedy právě teď rozmýšlíte, kde si otevřít účet, rozhodně svůj průzkum zaměřte na USA, kde není problém najít brokerskou společnost s poplatkem nižším než 5 USD.

Přehled obchodníků s poplatky za obchodování amerických cenných papírů nejdete na serveru Akcieatrhy.cz