Herectví je jako investování, tvrdí hollywoodská hvězda
|

Herectví je jako investování, tvrdí hollywoodská hvězda

Ashton Kutcher se zabývá celou řadou věcí. Kromě hraní ve filmech je nadšený z moderních technologií. Nedávno se zase začal připravovat na konec světa. Investování je podle něj v lecčems podobné herectví.

Investování
Ashton Kutcher a Demi Moore

"Herectví je ze své podstaty byznys jako každý jiný," tvrdí mladík, který se proslavil rolemi nesnesitelných sympaťáků v romantických komediích a vztahem s hereckou celebritou Demi Moore.

"Ve Spojených státech děláme hodně dobře dvě věci - technologie a zábavní průmysl." A právě tyto dvě Kutcherovy vášně nejsou nepodobné.

"Když plánujete natočit film, sháníte na něj peníze jako na kterýkoli jiný projekt," vysvětluje herec. "Nakonec máte proinvestované miliony dolarů, ale vůbec nemáte jistotu, jak film dopadne, jak bude vydělávat."

Podobnost filmového průmyslu a investování je tedy především v podstupování rizika. "U filmu máte několik zdrojů tržeb - kina, DVD, online půjčovny jako Netflix, merchandising a podobně, ale nejistota a míra rizika je u filmu stejná jako u investování," uzavírá Kutcher.

Film potřebuje producenta a přízeň recenzentů a distribučních společností, investování chce především zdravý rozum. Okolí složené z finančních poradců, ratingových agentur a protichůdných analytických doporučení může být dobrým sluhou, ale nebezpečným pánem.

Ashton Kutcher: Elektřina nebude, připravte se na armagedon

Zdroj: Business Insider