Jak najít "ty pravé" dividendové akcie?
|

Jak najít "ty pravé" dividendové akcie?

Mladí investoři zřídkakdy nakupují jednotlivé akcie, ať už kvůli nedostatku peněz, nebo kvůli neschopnosti orientovat se na akciovém trhu. K tomu potřebuje člověk nějaký ten rok zkušeností, pro začátečníka může jít o krok do neznáma.

Světové akcie Investování Dividendy
Investování - ilustrační foto

Pro mladé investory by se však neměl výběr akciových titulů stát noční můrou. Konkrétně dividendové tituly nabízejí pravidelné výnosy "navíc", které jsou příjemnou a vhodnou formou "zajištění" pro případ, že samotná akcie klesne. Na co se zaměřit při výběru dividendových akcií?

1. Nahlížejte na akcie jako majitel firmy

Příliš málo investorů vnímá investice jinak než pouze jako kusy papíru, které jim mohou přinést vytoužený zisk. Toto investování se podobá spíše hraní v loterii než nákupu podílů ve firmách. Když investovat do akcií, tak nakupovat vlastnictví společnosti.

2. Zaměřte se na firmy, které navyšují dividendu každý rok

Vyhledávání firem, které platí dividendu a zvyšují ji každý rok, není složité. Vaším cílem by mělo být nahromadění masivní příjmů z dividendy ve srovnání s možným znehodnocením ceny akcií v důsledku poklesu na trzích. Peníze plynoucí z dividendy vám přinesou více zisku než jednorázový výběr zisku na ceně akcie.

3. Budujte své pozice z dlouhodobého hlediska

Mladí investoři pravděpodobně nebudou moci koupit velkou část akcií z důvodu nedostatku kapitálu. To by však nemělo nikoho odradit od zpevňování pozic v delším časovém horizontu. Do dividendových akcií se vyplatí investovat průběžně.

Dividenda pohodlně zaplacená ze zisku? Těchto šest firem ví, jak na to

4. Vybírejte si firmy, jejichž produkty budou poptávané dalších 20 až 30 let

Pokud hledáte ideální dividendovou akcii k nákupu, zjistěte si portfolio produktů firmy. Je pravděpodobné, že společnost, která vyrábí potřebné produkty nebo služby, po nichž bude poptávka ještě několik let, bude nadále růst.

Tato strategie se těžko aplikuje u technologických firem. Ty totiž reagují na pokrok v segmentu, který v posledních letech nabírá na obrátkách. Ideální jsou akcie firem ze spotřebního sektoru.

5. Znát společnost se vyplácí

Pokud chcete investovat do akcií, je nutné se dopodrobna seznámit s jejím fungováním. Poznat strategii managementu, na které zákazníky se zaměřuje, jak má velkou expozici na mladé trhy a podobně.

Měli byste soustředit veškerou snahu na studium dvou až pěti firem, o které máte zájem. Není problém začít s takovými, které znáte celý život. Příkladem mohou být Coca-Cola nebo McDonald's.

Vydělávejte bez skrupulí. Vsaďte na dividendy za tabák!

Zdroj: Seeking Alpha