Pět signálů toho, že se vás šéf chce zbavit
|

Pět signálů toho, že se vás šéf chce zbavit

V práci si někdy všimnete, že se něco děje. Vašeho zaměstnavatele převezme větší konkurent, krátí se vám benefity, propustili "toho oblíbeného milého pána" z vedlejší kanceláře. Možná i vás čeká nepopulární "sbohem", a ani nevíte proč. Mnozí ovšem podobné varovné signály přehlížejí. Nebuďte jimi posedlí, ale zároveň je nepřehlížejte. Naopak, využijte jejich pochopení pro každí možné zlepšení svého pracovního výkonu. Jak taková varování mohou vypadat?

Zaměstnání
Vyhazov - ilustrační foto

1. Méně zodpovědné a složité úkoly

Dostáváte měně práce? Někdejší podržtaška chodí na porady místo vás? Vaše projekty končí a nové nejsou zahajovány? To jsou všechno evidentní signály toho, že s vámi šéf nepočítá.

Pokud jste v podobné situaci a cítíte, že stagnujete vy i vaše pracovní pozice, pokuste se vzít věc do vlastních rukou - pokuste se zviditelnit a přihlaste se o nějaké úkoly dobrovolně, ať je vidět, že se o svou šanci ještě chcete poprat.

2. Změna v šéfově chování

Jakmile se výrazně změní přístup nadřízeného k vám, je potřeba se mít na pozoru, varují odborníci. Nemusí to vždy znamenat "konečnou", ale může.

Všímejte si toho, zda váš manažer nezačal rušit schůzky s vámi nebo se nezačal chovat odměřeně. Pokud se vám nedaří se šéfem promluvit o samotě, pokuste se pracovat na sto procent a například emailem se zeptat, jak dál můžete zvýšit svůj pracovní výkon.

8 věcí, za něž vás vyhodí i nejmilejší šéf

3. Kolegové se vás straní

Kancelář organizuje mítinky tak nějak "bez vás". A to se týká i mimopracovních setkání, obědů a podobně. Jako by všichni zmlkli, když se setkáte v kuchyňce u přípravy kávy.

Dostali jste padáka? Je to vaše vina! Může jít o pomalý proces vašeho "vypoklonkování". Zkrátka se zdá, že jste velice dobře nahraditelní - kompetenčně i sociálně. V takovém případě nejspíš nebude od věci probrat se aktuálními pracovními nabídkami.

4. Špatné pracovní hodnocení

Negativní písemné hodnocení práce je něco, čemu se většina zodpovědných manažerů spíše vyhýbá. Vždy je totiž prostor pro zlepšení. pokud se tedy v písemných hodnoceních objevujete s "mínusovým znaménkem", váš šéf si možná zajišťuje argumenty pro váš budoucí vyhazov.

Písemné stížnosti a negativní vyjádření jsou totiž v řadě firem takřka nutností pro ukončení pracovního poměru, nadneseně řečeno "důkazem".

5. Firma hledá někoho na prakticky shodnou práci

Firmy jsou stejně chytré jako jejich zaměstnanci. když chcete odejít z práce, většinou si předem zajistíte pracovní uplatnění u nového zaměstnavatele. Firmy nejsou o nic hloupější.

Samozřejmě, může jít také o situaci, že vaše oddělení bude posíleno o nového pracovníka, ale o takovém plánu se zpravidla dozvíte předem. Občas ovšem takového nováčka zaučíte, vysvětlíte mu veškerá zákoutí své práce - a na shledanou.

Hrozí vám vyhazov? Takhle se mu dá vyhnout

Zdroj: financialedge.investopedia.com