Vydělávejte bez skrupulí. Vsaďte na dividendy za tabák!
|

Vydělávejte bez skrupulí. Vsaďte na dividendy za tabák!

Akcie tabákových společností nabízejí v porovnání s ostatními akciemi firem ze spotřebního sektoru zdaleka nejvyšší dividendy. Představují tak pro investory relativně bezpečný zdroj slušných výnosů. Společnosti zaměřené na výrobu cigaret by v žádném portfoliu neměly chybět. Ačkoli je celý průmysl hodně regulovaný a zdaněný, výrobci cigaret jsou stále v zisku. Půltucet tipů z newyorské burzy může být inspirací pro drobné investory.

Světové akcie Dividendy Tabák
British American Tobacco

1. British American Tobacco

Společnost patří mezi největší výrobce cigaret na světě. Mezi její nejznámější značky patří Dunhill, Kent, Lucky Strike a Viceroy. Britsko-americká společnost se sídlem ve Velké Británii byla založena v roce 1902.

Poslední vyplacená dividenda činila 2,66 USD, akcie se aktuálně obchoduje za 90 USD. Analytici očekávají roční růst zisku na akcii (EPS) před 9 % během příštích pěti let.

Lorillard

2. Lorillard

Po soudních sporech rozhodnutých ve prospěch cigaret této značky vystřelily akcie šíleným tempem. V dalších týdnech akcie sestoupila zpět pod 100 USD, aby se brzy dostala opět na úroveň okolo 110 USD. Nejde tedy rozhodně o investici pro slabé nátury.

Lorillard platí jedny z nejvyšších dividend v tabákovém sektoru, poslední vyplacená čtvrtletní dividenda činila 1,3 USD. Analytici odhadují růst EPS okolo 9,33 % pro příštích 5 let. Očekávání zisků a velkého růstu jsou rozhodně optimistická, avšak musíme brát v úvahu, že společnost má negativní hodnotu majetku (negative equity). Firma by tak v budoucnu mohla upustit od výplaty dividend. Altria Group

3. Altria Group

Firma se sídlem ve Virginii patří díky svému založení v roce 1919 mezi nejstarší americké společnosti. Mezi nejznámější značky této firmy patří Marlboro, Virginia Slims a Parliament.

Altria se také zaměřuje na další oblasti podnikání, například na leasing v oblasti dopravy, energetiku a výrobní zařízení.

Odhad růstu EPS pro dalších 5 let činí 6,48 %. V současnosti je akcie obchodována okolo 27 USD. Poslední čtvrtletní dividenda činila 38 centů.

Philip Morris

4. Philip Morris

Philip Morris je mezinárodním hráčem. Zatímco Altria podniká především v USA, Philip Morris je aktivní v Evropské unii, ve východní Evropě, na Blízkém východě, v Africe, Asii, Kanadě i Latinské Americe.

Díky své gigantické tržní hodnotě společnost snadno konkuruje lokálním producentům na celém světě.

Dividendy nejsou ve srovnání s ostatními tabákovými společnostmi největší, poslední čtvrtletní dividenda byla 64 centů. Reynolds American

5. Reynolds American

Společnost ze Severní Karolíny byla založena v roce 1875 ve Winston-Salemu. Zastřešuje značky Winston, Salem, Camel a Pall Mall. Reynolds American taktéž řídí několik licencovaných značek včetně Dunhill a State Express 555.

Reynolds American vyplatila poslední čtvrtletní dividendu 53 centů. A stejně jako u Altrie je 5letý odhad ročního růstu EPS 6,7 % nižší než průměr odvětví.

Vector Group

6. Vector Group

Společnost se kromě tabáku angažuje na nemovitostním trhu. Cena akcie je však velmi volatilní, takže dochází často k velkým neočekávaným výkyvům.

Dividenda společnosti Vector grooup je 40 centů čtvrtletně, je však dost nepravděpodobné, že by firma vydržela vyplácet dividendy i nadále v takové výši. Rozvaha značí negativní hodnotu majetku -0,84 USD na akcii. Růst EPS analytici odhadují na 11 % ročně po dalších 5 let.

Zdroj: Seeking Alpha