Paul Krugman: Mimozemšťané mohou zachránit světovou ekonomiku
|

Paul Krugman: Mimozemšťané mohou zachránit světovou ekonomiku

Problémů, se kterými se nyní potýkají světové ekonomiky, je celá řada. Vrchol v těžbě ropy a vrchol v dalším možném zadlužování by mohl znamenat i vrchol civilizační. Nástroje k povzbuzení ekonomického oživení v poslední době již viditelně nezabírají a ekonomický stimul v takové podobě, jako byla 2. světová válka, není na obzoru. Některé cesty k odvrácení ekonomických hrozeb jsou hodně fantastické. Nabízíme jednu z úst respektovaného redaktora New York Times a laureáta Nobelovy ceny Paula Krugmana.

Recese Zadlužení Ekonomická deprese Světová ekonomika

"Když zjistíme, že nás mají v plánu napadnout vetřelci z vesmíru, budeme se ze všech sil snažit odvrátit toto nebezpečí a věci typu inflace nebo rozpočtových deficitů nebudou na pořadu dne. Za 18 měsíců bude tato ekonomická deprese za námi, a pak zjistíme, že jsme se mýlili, že nás nikdo nenapadne, ale přesto nám bude všem líp," říká Paul Krugman.

"Jedna z epizod seriálu Twilight Zone byla o tom, že vědci pustili ven falešnou zprávu o hrozbě útoku mimozemšťanů jen proto, aby dokázali nastolit světový mír. Tentokrát však budeme potřebovat pro ekonomiku fiskální stimul."

Zdroj: CNN