Doporučení od hvězdy: Richard Russell radí, jak přežít "nový normál"
|

Doporučení od hvězdy: Richard Russell radí, jak přežít "nový normál"

Jen málo velkých investorů zažilo to, co má za sebou Richard Russell. Narodil se během Velké deprese, a tak ví, jak přežít v těžkých časech. I pro současné prostředí má několik dobrých rad. Pokud nevěříte ve spásu ze 400 miliard Fedu nalitých na dlouhou stranu výnosové křivky a v záchranu zdecimovaného Řecka, čtěte dál.

Recese Ekonomika Investiční doporučení Investování
richard russell

1. Skrblete! Zkuste omezit své výdaje a předcházejte si své nadřízené - zaměstnání je alfa a omega.

2. Myslete na to, jak nepřijít o peníze! Zapomeňte na snadné výdělky na Wall Street. Zkrátka nebudou, dokud se na trh znovu nenahrnou půjčené peníze.

3. Berte skepticky cokoli, co čtete! Média potřebují zvyšovat náklad a dají na titulní stranu cokoli děsivého, co podle nich prodá číslo.

4. Věřte svému zlatu! Důvěra v celý monetární systém uvadá. Cena zlata poroste.

5. Před každou spekulativní zlatou rally dochází ke korekci.

6. Tentokrát možná nedojde k závěrečnému spekulativnímu růstu zlata, protože největší držitelé zlata budou kov pouze držet, nepůjdou s ním na trh. Ponechají si jej jako nezničitelný symbol bohatství.

Aktuální cenu zlata sledujte zde 7. Sledujte pozorně Permanentní portfolio (PRPFX)! I letos se drží v plusu, což je zásadní rozdíl oproti hlavnímu americkému trhu.

Permanentní portfolio a americké akcie (rok 2011)

8. Nevěřte snadno vydělaným penězům! Vydělávat je dnes těžší než dřív a v podstatě všechna aktiva jsou riziková.

9. Omezte výdaje za zbytné a luxusní zboží! Nejezte v restauracích, ale doma. I Američané se možná znovu naučí vařit.

10. Uvažujte dlouhodobě! Například dividendový výnos pod 2,5 % je hezký, když sama akcie roste, ale při inflaci vyšší než toto procento a klesajícím trendu na trhu taková akcie smysl nemá.

11. Vydělává se nákupem. Myšleno při nízkých cenách, tedy s velkým růstovým potenciálem.

12. Wall Street trpí. A když trpí střed finančního světa, bývá vždy na spadnutí nějaká "novinka", nějaký "nový nápad". A většinou to bývají pěkně riskantní nápady. Takže ruce pryč od zajímavých derivátů - minule to byly hypotéky zabalené do "Áčkových" produktů, příště to bude něco jiného.

15 investičních perel od legendy tradingu

Zdroj: Dow Theory Letters