Nevíte co s načatým týdnem? Jeďte na ekonomické fórum do Davosu
|

Nevíte co s načatým týdnem? Jeďte na ekonomické fórum do Davosu

Lyže na střechu a hurá do Davosu! Světové ekonomické fórum tradičně řeší zásadní ekonomické otázky současnosti, ve středu je zahájí svým projevem sama generálka evropské záchrany Angela Merkelová. Davos je nádherný, a i když asi nemáte pozvánku, můžete jet alespoň lovit podpisy.

Politika Světová ekonomika
Davos

Světové ekonomické fórum si nedává za cíl nic menšího než zlepšit situaci ve světě. To zní slibně. A proč se kvůli tomu nescházet v luxusním lyžařském středisku.

Letos mají přijít na přetřes mimo jiné systémová rizika světové ekonomiky, férovost v rozdělení bohatství a zdrojů, sociální spravedlnost, změny klimatu, technologický pokrok a rozvoj jižní polokoule světového ekonomického glóbu. Nic pro provinční snílky.

Největší rizika roku 2012: Fiskální tragédie, ale hlavně málo vody!

Proč se ovšem všichni hrnou do Davosu? Je opravdu šance, že se tak hluboká témata vyřeší právě tam? Kdepak, šéfové velkých firem včetně bankovních domů jedou do Švýcarska kvůli něčemu jinému. Čemu především?

1. Setkání s klienty

Řada důležitých a vlivných lidí na jednom místě, to je situace jako stvořená k vytváření a udržování politických a obchodních známostí. A protože jsou účastníci ze všech koutů planety, šikovný obchodník ušetří desetitisíce za letenky a spoustu času.

2. Kladné body do PR žebříčku

Nepodceňujte význam veřejného vystoupení před smetánkou světového byznysu. Pokud má mít vaše značka zvuk, snažte se v Davosu dostat před objektivy kamer, alespoň v "druhém plánu", jak říkají filmaři.

3. Být členem exkluzivního klubu

Pokud je na světě něco jako "horní jedno procento", elita, nejvyšší třída, tak se schází právě v Davosu. Být tam znamená patřit k této "smetánce".

Nedávno se na Twitteru objevila vtipná hláška: "Jak zjistíte, že váš obchodní partner jede do Davosu? Řekne vám to." Jakkoli je to vtipné a pravdivé, není to všechno. Nejlepší je totiž být viděn s těmi, kdo se v Davosu také objeví. To je nad všechna slova.

4. Výměna informací a zjišťování drbů

Nejlepší "pokec" většinou v Davosu nezažívá ten, kdo zrovna mluví na mikrofon. Nejcennější informace se vyměňují na banketech a neformálních večeřích. U dobrého vína se často tvoří agenda ranních oficiálních jednání a schůzek.

Jak rozvíjet své podnikání navzdory ekonomické krizi? 5 způsobů
Při současném stavu ekonomiky je jednoduché nechat se odradit od rozvoje vlastního podnikání. Přitom právě podnikatelé mají velké zkušenosti s překonáváním nejrůznějších překážek, s řešením krizových situací a vyhledáváním nových příležitostí.

Zdroj: Business Insider