Nakopne lednový efekt akcie? Investoři jsou jako lidé, kteří chtějí zhubnout
|

Nakopne lednový efekt akcie? Investoři jsou jako lidé, kteří chtějí zhubnout

Podle Sama Stovalla, hlavního akciového stratéga S&P Capital IQ, jsou investoři jako lidé na dietě - začátek roku je pro ně nový začátek plný nového odhodlání. Ačkoli se dá o významu ledna jako barometru pro vývoj akcií v celém roce úspěšně pochybovat, slova Sama Stovalla stojí za pozornost.

Světové akcie

Nálada na začátku roku je zatím na amerických trzích dobrá - první dva obchodní dny v roce 2012 skončily v zelených číslech. Investoři na konci roku optimalizovali portfolia kvůli daním, teď dokupují akcie. Je to ovšem potřeba brát s rezervou.

Akcie: Jak je to vlastně s tím lednovým efektem?

Sam Stovall mimo jiné doporučuje s velkými akciovými nákupy počkat na konec měsíce, kdy se ukáže, které sektory v současném nervózním tržním prostředí obstály nejlépe. Podle něj nejlepší tři sektory z lednového obchodování překonávají trh i po zbytek roku.

Navíc nejlepší sektory z loňského roku většinou v tom současném zaostávají, ovšem drží se "blízko čela sektorového pelotonu", upozorňuje Stovall.

Pro letošní rok proto stratég S&P favorizuje cyklické sektory, které by měly těžit z lepší výkonnosti americké ekonomiky - spotřební zboží zbytné (luxus), technologie a průmysl.

Zdroj: Yahoo!