Marc Faber: Aktuálně nevěřím ničemu, jsem univerzální medvěd
|

Marc Faber: Aktuálně nevěřím ničemu, jsem univerzální medvěd

Známý investor Marc Faber je stále přesvědčen, že svět na 100 % čeká recese. Akcie jsou podle něho zralé na masivní výprodej. Zlato může dlouhodobě stále těžit z uvolněné měnové politiky a strachu investorů, má ale za sebou příliš rychlý růst, takže krátkodobě ani jemu Faber nevěří.

Zlato Světové akcie Marc Faber

"Jsem teď v krátkodobém výhledu pesimista ohledně prakticky všech aktiv," řekl Faber pro Fox Business News. "Přijdou zklamání, akcie mohou ztratit klidně 20 %."

Nedrží ovšem pouze hotovost, jak by se mohlo zdát. "Mohu se samozřejmě mýlit, ale předpokládám, že z akcií, zlata a obecně komodit investoři vyberou zisky velice brzy."

Recese na 100 %. Podle Rosenberga tento indikátor nedělá výjimky
Ekonomové často upozorňují na důležitost statistiky objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, ale i na volatilitu tohoto ukazatele. Každá velká vládní objednávka například pro armádu umí s čísly pořádně zahýbat. 13,2% srpnový pokles objednávek v USA ovšem nikdo na sezónnost svádět nemůže. Známý ekonom a pesimista David Rosenberg ve své aktuální poznámce upozorňuje na to, že jedna ze složek amerických durables nenechává prostor pro spekulace. Recese přichází a nic ji neodvrátí.

Akcie ve 4Q2012: Amerika je pořád nejlepší dům ve světové ekonomické ulici
Investoři by měli ve čtvrtém kvartálu nadále sázet na americké akcie, protože většina největších ekonomických starostí pramení z Evropy a Číny. Největší rizika jsou ta globální, tvrdí akciový stratég Alec Young z S&P Capital IQ.

Zdroj: fox business news