Pavel Kohout: Další černé pondělí může spustit souhra algoritmů, ale růst akcií není zdaleka vyčerpán
|

Pavel Kohout: Další černé pondělí může spustit souhra algoritmů, ale růst akcií není zdaleka vyčerpán

Investoři si v pátek připomněli 25 let od burzovního krachu na Newyorské burze. Kdo může za den, který se nesmazatelně zapsal do burzovní historie? Jsou pondělky pro investory "osudné"? Jak dlouho se bude pomocí kvantitativního uvolňování dařit zvedat ceny akcií? A dočkáme se ho i v Česku? Nejen na tyto otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídal v pořadu Tržiště na Rádiu Česko autor českých investičních bestsellerů Pavel Kohout.

Světové akcie HFT Kvantitativní uvolňování QE3

Rally nekončí: 11 důvodů, proč stále věřit v růst cen akcií
Americké akcie se v průběhu týdne vrátily do blízkosti svých několikaletých maxim. Vedle optimismu ohledně posunu ve věci španělské žádosti o mezinárodní pomoc jim pomáhá i výsledková sezóna. Řada analytiků je ovšem skeptická, protože akciová rally živená penězi z centrálních bank nemůže vydržet. Kontrariánská rada ovšem zní: "Vsaďte proti stádu!"

Nejhorší den pro akcie: Pondělí je nepopulární i mezi investory
Pondělí není nejhorším dnem v týdnu jen pro pracující a školou povinné. Nesvědčí ani akciím. První den týdne se nám zkrátka lepí smůla na paty – i Titanic se potopil v pondělí. Je jediným z pěti pracovních dnů, v němž je větší pravděpodobnost poklesu cen akcií než jejich růstu.

Speciál IW: HFT - vysokofrekvenční počítačové obchodování
HFT - vysokofrekvenční počítačové obchodování. Nový fenomén, který může v dobrém, ale i ve zlém změnit a natrvalo přepsat "dějiny investování". Jak přesně funguje, kdo z investorů jej využívá a co přinese drobným investorům? Investičníweb.cz nabízí sérii článků na téma vysokofrekvenčního počítačového obchodování (HFT).

Zdroj: Rádio Česko