David Rosenberg: Americký HDP odepíše 4 %, pokud se ekonomika zřítí z fiskálního útesu
|

David Rosenberg: Americký HDP odepíše 4 %, pokud se ekonomika zřítí z fiskálního útesu

David Rosenberg, hlavní ekonom a stratég Gluskin Sheff & Associates, tvrdí, že Ameriku čeká ekonomický propad o 4 %, pokud se Kongres nedohodne na něčem, co by omezilo dopady takzvaného fiskálního útesu.

Americká ekonomika David Rosenberg Fiskální útes

If U.S. Goes Over Fiscal Cliff, Expect Huge Drag on GDP from The Big Picture on FORA.tv

Několik grafů "v původním znění" z Rosenbergovy aktuální prezentace, která se zabývala tím, jak ekonomicky proplout světem, který funguje podle "nového normálu":

Fiskální útes v USA může poslat akcie prudce dolů po šikmé ploše
Neshody ohledně státního rozpočtu v USA se mohou projevit poklesem růstu HDP. Snížení ekonomické aktivity bude mít za následek pokles zisků firem i jejich hodnoty. Jaký vliv bude mít na trhy případné zvýšení daní?

Goldman Sachs má strach, že budou američtí politici sedět na zadku, dokud země nepřijde o své výlučné postavení na trzích
Dysfunkčnost vlády, špatné kreditní hodnocení, pozice dolaru jako světové rezervní měny - to vše je podle šéfa Goldman Sachs Lloyda Blankfeina v sázce na přelomu roku, kdy čeká Ameriku takzvaný fiskální útes. A Blankfein si nebere servítky - nehledě na vítěze prezidentských voleb vnímá politickou reprezentaci jako naprosto neakční.

Zdroj: FORA.tv