Čeho se nejvíc bojíme v investování a které typy investic máme nejraději?
|

Čeho se nejvíc bojíme v investování a které typy investic máme nejraději?

V České republice investuje více než čtvrtina obyvatel. Češi nejčastěji volí cestu spořicích účtů nebo podílových fondů, třetím nejoblíbenějším nástrojem pro zhodnocování peněz jsou akcie. Termínované vklady se umístily na čtvrtém místě.

Investování Spoření Podílové fondy

Lidé raději investují svépomocí než s poradcem či makléřem, služby poradců či makléřů využívá pouze 37 % z těch, kteří investují. Čím to je? "Lidé potřebují pomoci se složitějšími investicemi, nakupovat a prodávat akcie nebo jiné investiční nástroje však mohou sami jednoduše prostřednictvím internetové aplikace. Při svém rozhodování oceňují investiční zpravodajství, komentáře, analýzy nebo seznamy investičních doporučení, které pro ně makléři a analytici vytvářejí," tvrdí makléř David Brzek z Fio banky.

A čeho se Češi nejvíce obávají? Samozřejmě znehodnocení vkladů a nepředvídatelných rizik, jako jsou například klimatické podmínky či živelné katastrofy.

Kolik Čechů investuje Spořicí účty a podílové fondy u Čechů vedou Největší část investic Čechů jde do spořicích účtů

Investujte stejně, jako jíte
Na každé potravině dnes najdete štítek s energetickou hodnotou a doporučenými…

15 % Čechů investuje na vlastní pěst Čeští investoři se nejvíce bojí znehodnocení vkladů Respondenti investičního průzkumu

12 pravidel, jak investovat a nepřestat si užívat život
Na blogu Howarda Lindzona, spoluzakladatele a šéfa StockTwits, se nedávno…

Zdroj: Médea Research