Hvězda mezi měnami pro rok 2013
|

Hvězda mezi měnami pro rok 2013

V rámci měn zemí G10 je favoritem pro rok 2013 kanadský dolar. Tvrdí to analytička Camilla Sutton z banky Scotiabank. Ano, kanadské. Není to ale taková legrace, jako by český analytik favorizoval českou korunu. Podle Sutton je kanadský dolar fundamentálně zdravější než favorit investorů, kteří hledají bezpečí, tedy americký dolar. Výhodou je podle ní chování centrální banky, stav veřejných financí, stabilita vlády i sentiment.

Kanada Kanadský dolar 2013

"Bank of Canada bude více jestřábí než Fed," tvrdí Sutton. Výsledek voleb v USA jí dal za pravdu - Obama nepochybně bude spíše podporovat uvolněnou politiku Bernankeho & spol. Výhodou kanadské ekonomiky bude i napojení na USA, které v případě, že se vyhnou pádu z fiskálního útesu, zažijí oživení růstu HDP. Další silnou stránkou Kanady je vedle jejího hokejového mužstva také komoditní příběh.

Rating "AAA" je pro největší severoamerickou zemi také výhodou. Naopak slabinou může být vysoké zadlužení domácností, které například v USA již výrazně klesá. Kanadský dolar by ovšem měl svou výkonností překonat jak dolar americký, tak euro, britskou libru a australský dolar.

CADUSD

Životní cyklus ekonomiky: Vyspělé země ve fázi smrti (nebo přerodu?)
Světová ekonomika je na rozcestí. Řada vyspělých zemí se ve svém ekonomickém…

Anketa: Euro, koruna a dolar do konce roku a na jaře pohledem českých…
Kdo se v tom má vyznat? V Evropě pokračuje dluhová krize, která dopadá na…

Zdroj: Scotiabank