Warren Buffett: Těšte se do práce!
|

Warren Buffett: Těšte se do práce!

Jeden z nejznámějších investorů na světě Warren Buffett by již nepochybně nemusel nikdy pracovat. A tím nemyslíme jeho požehnaný věk. Podle vlastních slov do práce každé ráno doslova dotančí. "Dělejte to, co byste dělali, kdybyste byli opravdu bohatí. Najděte pro svou práci vášeň. Jen tehdy, když děláte něco, co vás baví, se můžete do práce těšit." Milé poselství i pro obyčejné smrtelníky, když máme ten pátek, co říkáte?

Zaměstnání

Buffettův optimismus inspiroval Carol Loomisovou k nazvání souboru článků o Buffettovi, které vyšly od roku 1966 v magazínu Fortune, Tap Dancing to Work: Warren Buffett on Practically Everything, 1966-2012. Budou Vánoce, tak máte při pátku i tip na dárek pro svého finančního poradce.

Nová Buffettologie: Studujte strategie slavného investora
Legendární investor je navzdory svému obrovskému jmění známý střídmostí a neokázalým způsobem života. Jezdí ojetým autem, obléká konfekci, bydlí v obyčejném domě. Ztělesňuje skromnost a poctivost, nikdy nebyl obviněn z žádného podvodu či zpronevěry a velkou část svých peněz věnuje na charitu.

Zdroj: CNN