Euro rozhodlo: Prosinec bude krásně zelený
|

Euro rozhodlo: Prosinec bude krásně zelený

Trhy mají za sebou skvělý týden. Myslím si, že je rozhodnuto, kam se převážně budou trhy ubírat v prosinci. K mé jistotě přispěl jeden faktor, a sice slabý dolar a silné euro. To v pátek překonalo jak 50denní,tak 200denní průměr, takže má otevřenou cestu k úrovni 1,34 EURUSD.

Technická analýza Světové akcie EUR/USD

Euro

Slabý dolar a silné euro by měly příznivě ovlivnit nejen evropské trhy, ale i výkonnost kovů, dalších měn (AUD, CAD) a amerických akcií. Ty ale budou za těmi evropskými zaostávat (dokud bude euro silné).

ETF na EURUSD

S&P 500

Překotný růst ceny potvrzuje můj názor ze začátku října, že index zamíří k úrovni 1 500 bodů. Asi ne hned, protože růst rovnou k novým maximům by byl nenormální po silných propadech z uplynulých několika týdnů. Přece jen bych stále čekal ještě nějaký pokles.

Ale vzhledem k silnému euru a slabému dolaru vidím nové maximum koncem roku jako velice reálné. Trhy jdou od extrému k extrému, velký strach rychle vystřídala euforie. Tradeři mají naopak strach, aby jim neutekly cenové přírůstky. O tom, že by měl ještě přijít pokles, vypovídají i objemy obchodů, které měly v uplynulých pěti obchodních dnech jasně klesající tendenci.

S&P 500 - technická analýza

Nasdaq

Situace u tohoto důležitého indexu není ideální. Propady z předchozích týdnů byly příliš silné. Ovšem market breadth indikátory již silné jsou, tradeři znovu akumulovali akcie. Na grafu jsou objemové indikátory ty uprostřed, ty dolní jsou založené na ceně a na nových maximech skupiny 100 akcií z amerického trhu s nejdelší historií (většina blue chips).

Čekal bych po současné růstové vlně nějaký pokles, ale celkově bude směr pro akcie podle mého názoru v prosinci nahoru.

Nasdaq - technická analýza

Výhled hlavních světových měn a jedna vtipná poznámka k Řecku
Výhled na korunu, dolar, euro i polský zlotý. Měsíční a půlroční cílové ceny z…

Insideři akciím věří, trhy by se do konce roku mohly zazelenat
Akciový trh by mohl do konce roku předvést další růstovou vlnu. Naznačuje to…