Jim Cramer: Jak hledat silné akcie pro vaše portfolio
|

Jim Cramer: Jak hledat silné akcie pro vaše portfolio

Když investujete do akcií, nezřídka kvůli diverzifikaci obsáhnete celou škálu titulů - hodnotové, dividendové i růstové. Pokud však existuje svatý grál mezi akciemi, jsou to ty, které mohou posilovat udržitelně a dlouhodobě. Tyto secular growth stocks všem investorům lačným po akciových investicích doporučuje známý investor, komentátor a moderátor CNBC Jim Cramer.

Investiční portfolio Světové akcie Investování Jim Cramer

"Tyto firmy svůj byznys staví na dlouhodobých příbězích, které nejsou přímo závislé na výkonu ekonomiky," vysvětluje Jim Cramer. "Příběhy dlouhodobého a udržitelného růstu přitom nepřeruší ani hospodářský pokles."

Jako příklad uvádí téma zdravého stravování. "Na něm svůj byznys zakládá například supermarket Whole Foods nebo jeden z jeho hlavních dodavatelů Hain Celestial," pokračuje Cramer.

I skvělé příběhy stárnou

Excentrický moderátor pořadu Mad Money na CNBC ovšem upozorňuje i nato, že i ten nejlepší dlouhodobý trend může postupem času slábnout. "Na začátku éry chytrých telefonů byl Apple úžasnou akcií, spousta firem, které v konkurenci těch nejlepších neobstály, se ovšem dostala zcela mimo zájem investorů," doporučuje Cramer rozlišovat a pečlivě vybírat. "Když je příliv, všechny lodě se nemusejí vzdalovat ode dna. Ty děravé se potopí i v malém rybníce."

Nakonec se vrací i ke svému dlouholetému tématu: "Investoři musejí dělat své domácí úkoly a sledovat firmy, do kterých investují. I ta největší vlna se nakonec rozbije o břeh."

Investujte do amerických akcií s malou volatilitou
Akcie amerických firem nalezneme v každém dynamičtěji laděném investičním portfoliu. Kdo se obává výraznějšího propadu hodnoty akcií z indexu S&P 500, může zvolit produkt, který vybírá pouze méně kolísající tituly. Například SPDR S&P 500 Low Volatility ETF vybírá sto akcií, které vykázaly za posledních 252 obchodních dnů nejnižší volatilitu.

Tyto akcie nabízejí úkryt před turbulencemi na trzích
Akcie firem, které mají hodně hotovosti a málo, v lepším případě žádné dluhy, jsou v dobách turbulencí na trzích vhodným bezpečným akciovým přístavem. Dostatek hotovosti totiž firmám umožňuje neřešit tolik krátkodobé cash flow, které může být kvůli krizi v ekonomice ohroženo.

Zdroj: CNBC