Marc Faber: Obama je pohromou pro ekonomiku, akcie měly sletět o 50 % a lidé by si měli pořídit zbraně
|

Marc Faber: Obama je pohromou pro ekonomiku, akcie měly sletět o 50 % a lidé by si měli pořídit zbraně

Více než dvouprocentní pokles akcií den po znovuzvolení Baracka Obamy považuje Marc Faber za velké překvapení. Podle něj by měl hlavní americký akciový index S&P 500 odespat polovinu své hodnoty, samozřejmě s jistou nadsázkou. Nejinak než takto dramaticky začal komentář Marca Fabera pro Bloomberg TV.

Americká ekonomika Světové akcie Barack Obama Marc Faber

"Katastrofa pro byznys, katastrofa pro Spojené státy," pokračoval Faber. Staronový prezident podle něj nechápe, jak velký problém představuje rostoucí zadlužení a uvolněná měnová politika ze strany Fedu řízeného Benem Bernankem.

"Z maxim v polovině září (1 474 bodů u indexu S&P 500) akcie do půl roku odepíší minimálně 20 %," uvedl Faber, který ovšem vnímá sílu tiskárny peněz, kterou disponuje Fed, jako důležitou překážku většího poklesu ceny aktiv ve zpomalující ekonomice.

Fiskální útes podle Fabera politici vyřeší. "V realitě se nic zásadního nestane." Recese je ovšem podle známého pesimisty v Americe již nyní skutečností.

V závěru rozhovoru vysvětluje, proč by lidé, kteří chtějí ochránit své bohatství, měli nakupovat zbraně. "Manipulace s trhem vždy má nečekané souvislosti."

Rogers: Vítězství Obamy bude znamenat jediné - všechno zůstane při starém. Komodity nahoru, dolar dolů
Známý investor Jim Rogers označil oba prezidentské kandidáty za "zlo". Krátce před oficiálním vyhlášením Obamova vítězství, když už ale bylo v podstatě jasno, pro CNBC uvedl, že obhájení postu prezidenta znamená jediné - tiskárny peněz pojedou stále naplno.

Zdroj: Bloomberg