Tip od celebrity: Ženy by měly v práci využívat svou atraktivitu jako zbraň, takže s rozvahou
|

Tip od celebrity: Ženy by měly v práci využívat svou atraktivitu jako zbraň, takže s rozvahou

Herečka a aktivistka Olivia Wilde popisuje, jak se naučila využívat sexualitu při setkáních s filmovými producenty a režiséry.

Psychologie Sex Zaměstnání
Olivia Wilde

Někdy je linie mezi tím, že se obléknete jako prostitutka, a tím, že vypadáte jako jeptiška na školním výletě, nečekaně tenká.

Pro koho se oblékáte?

Podle Olivie, která jako jeptiška rozhodně nepůsobí, vždy nejvíce záleží na tom, s kým se máte setkat, v tomto případě pracovně. "Na začátku kariéry jsem měla agenturu, kterou vedla castingová ředitelka. Jednou přišla na casting herečka v krátkých šatech, a když odešla, ředitelka spustila, že ji už nikdy nechce vidět, co to jako mělo znamenat a podobně. Ta holka už se u nás opravdu nikdy neobjevila," usmívá se herečka, která se už ve dvaceti letech objevila v kultovním seriálu Dr. House.

O pár dnů později šla Olivia na obchodní schůzku. Když vycházela z kanceláře v kalhotách a roláku, ta samá ředitelka se jí zeptala, proč má na sobě školní uniformu. "To si přece nemůžeš vzít na sebe, musíš si vzít něco sexy," poradila herečce. Proč ten rozpor?

Olivia šla na schůzku s mužem. A v Hollywoodu (a kéž by jen tam) to tak zkrátka funguje - na oběd s ředitelem filmového studia si zkrátka vezmete kratší sukni než na casting u umělecké ředitelky. Musíte se naučit odhadnout, kdy je využití sexuality nemístné a nevhodné, a kdy naopak můžete díky ní zabodovat.

Krásná není hloupá ani frivolní

"V Hollywoodu všichni předpokládají, že budou mladé herečky hloupé a hezké," usmívá se Olivia Wilde. Nejsou, stejně jako nejsou automaticky hloupé krásné mladé ženy v jiných oborech.

Například magazín Marie Claire radí ženám, které chtějí působit důstojně a atraktivně zároveň, že by měly být schopné splnit několik požadavků. Ty zahrnují váženost, sebevědomí a eleganci, když jsou pod tlakem, rozhodnost, zásadovost, čestnost, emoční inteligenci, solidní rodinné zázemí a vizi. Muži se mohou jedině inspirovat.

George Loewenstein: Ekonomové vidí lidi zkresleně. Jednou to dokážu na pocitech po sexu
Americký ekonom a psycholog GEORGE LOEWENSTEIN má za to, že ekonomové nahlížejí na člověka zkresleně. A jeho snem je uskutečnit výzkum, který by zkoumal a porovnával pocity mužů a žen po orgasmu. Zatím mu však chybějí možné účastnice takového experimentu.

Sedm otázek, které zabijí pracovní pohovor
Nemusíte ani přijít pozdě, nevhodně oblečeni nebo při pohovoru telefonovat. Pohřbít šanci na novou práci si můžete i nepatřičnou reakcí na rutinní otázku.