Šéfe, tohle chtějí zaměstnanci k Vánocům
|

Šéfe, tohle chtějí zaměstnanci k Vánocům

Zvažujete, jak odměníte před Vánocemi své zaměstnance a kolik letos utratíte za vánoční večírek? Věřte, že by vaši lidé nejraději dostali peníze na ruku. Průzkum společnosti Harris Interactive odhalil, že by 73 % zaměstnanců letos o Vánocích, kdyby dostali na výběr, ocenilo finanční bonus.

Hotovost Zaměstnání Vánoce
Seznam nejoblíbenějších firemních "vánočních dárků"

V listopadovém průzkumu pro server Glassdoor mohli respondenti vybírat více než jednu odpověď a vybírat z možností se stejnou peněžní hodnotou. Nejvíce by si zaměstnanci přáli hotovost. Těsně za ní skončilo zvýšení platu, které by zvolilo 60 % lidí. Následovala dovolená navíc, kterou by ocenilo 36 % respondentů.

Nechte si benefity, chceme cash!

Zaměstnanci by výměnou za hotovost klidně obětovali zaměstnanecké akcie, příspěvky na zdravotní péči a sport nebo firemní vánoční večírek ve velkém stylu. Ani jedna z těchto položek neoslovila více než 10 % respondentů.

Ze stejného průzkumu vyplynulo, že seznamu pracovních novoročních předsevzetí kralovala snaha o navýšení platu. 32 % respondentů ji označilo za svůj hlavní cíl.

Kupodivu mnoho zaměstnanců plánuje, že se v roce 2013 poohlédne po jiné práci, 23 % v průzkumu přiznalo, že je to jejich letošní novoroční předsevzetí.

Nejčastější pracovní novoroční předsevzetí

Vánoce: Darujte úspory!
Místo dárkových poukazů nebo svetrů, které budou ležet celý rok ve skříni, dejte svým blízkým dárek, který jim ušetří peníze. Se skomírající ekonomikou, hrozbou, že přijdete o práci a rozpočtem napnutým do poslední desetikoruny jistě takovým dárkem potěšíte.

Zdroj: Glassdoor