Obama: Dohoda se nerýsuje, Kongres musí přijít s něčím novým, demokraté už mi vyčítají míru nabízených ústupků
|

Obama: Dohoda se nerýsuje, Kongres musí přijít s něčím novým, demokraté už mi vyčítají míru nabízených ústupků

Americký prezident Barack Obama byl optimisticky naladěn, když vstupoval do víkendových jednání s republikány. Podle všeho ale nyní snahu o kompromis vzdává. Pád z fiskálního útesu se pro Spojené státy může stát realitou.

Americká ekonomika Barack Obama Fiskální útes

"Nevidím příliš šancí na dohodu. Nabídky, které jsem od voleb republikánům dal, byly natolik atraktivní, že je velká část mé strany velice znepokojena a vyčítá mi to. Republikání stále omílají, jak je jejich prioritou rozpočtová zodpovědnost, chovají se ale především tak, že se snaží uchránit daňové úlevy pro nejbohatší Američany. To je jejich hlavní téma. Nechávám nyní na Kongresu, jestli a s čím přijde," uvedl Obama v nedělním interview.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Týden na trzích podle burzovních grafů: Blížící se útes medvědy navnadil, volatilita roste
Svíčky se od konce minulého týdne nepřestaly červenat a investoři se žádné vánoční nadílky nedočkali. Pesimismus do čtvrtka narůstal, až někdo z Washingtonu oznámil, že se k jednání v Bílém domě sejdou i v neděli. A cena indexu S&P 500 najednou během hodiny vylétla z denních minim o procento. Páteční vyhlídky skončily na bodu mrazu a index minulý týden ve zkráceném obchodování ztratil 1,9 %.

Zdroj: MSNBC