Proč má Nassim Taleb rád akcie?
|

Proč má Nassim Taleb rád akcie?

Autor světového finančního bestselleru Černá labuť (Black Swan), americký akademik a investičního poradce libanonského původu Nassib Taleb, se nedávno po téměř dvou letech objevil na zpravodajské stanici CNBC a zajímavým způsobem vysvětlil, kam by investoval, kdyby ještě pracoval jako portfoliomanažer hedgeového fondu.

Světové akcie Nassim Nicholas Taleb

"Nevěřím státním dluhopisům, a proto bych volil akcie. Dávám přednost dividendě před kupónem, a proto vlastním akcie. Akcie by měly profitovat z kroků, které dělá Fed, bez ohledu na to, že si někdo myslí, že nejsou vhodným řešením krize. Neobávám se inflace, ale hyperinflace, a tak vlastně nemám na vybranou a musím vlastnit akcie, případně nějaké nemovitosti, abych dokázal ochránit svůj kapitál," říká Nassim Taleb.

Jeremy Grantham souhlasí s Buffettem: Zbavte se dluhopisů!
V poslední době jsme mohli zaslechnout mnoho názorů významných investorských osobností, proč je právě nyní vhodná doba na investici do akcií (nechyběli mezi nimi Warren Buffett, Larry Fink nebo Nouriel Roubini). Obvykle pak byly doprovázeny medvědím výhledem na trh dluhopisů.

Zdroj: CNBC