Výhled na 2. kvartál: ANO americkým akciím a Komerční bance, NE komoditám a Unipetrolu
|

Výhled na 2. kvartál: ANO americkým akciím a Komerční bance, NE komoditám a Unipetrolu

Růst z prvního čtvrtletí nebude pokračovat, duben tentokrát vybočí ze sezónních pravidel burzovního almanachu. Ve druhém kvartálu budou i na pražské burze některé akcie v nemilosti investorů, například Unipetrol a ORCO. Příležitostí je naopak Komerční banka, tvrdí ve svém výhledu na druhé čtvrtletí senior makléř brokerjetu České spořitelny Patrik Komárek.

Komodity ORCO Property Group Komerční banka Unipetrol Světové akcie Akcie ČR KIT digital CETV

Ve světovém měřítku předpokládá Komárek obchodování "do strany", přičemž stále věří v lepší výkonnost amerických akcií oproti těm evropským. Pod tlakem budou komodity, především kvůli nejistotě ohledně Číny, dlouhodobě ovšem právě jejich pokles může být zajímavou příležitostí.

Duben: Nejlepší měsíc pro akcie
O tom, zda bude pokračovat spanilá akciová jízda také v dubnu, může rozhodnout řada faktorů. Jedním z nich je sezónnost, podle níž je duben nejlepším burzovním měsícem celého roku. Vyplývá to z analýzy indexu Dow Jones, kterou zpracovala banka Barclays.

Akcie mají kam růst. Prezidentské volby v USA mohou pomoci
Tobias Levkovich ze Citigroup odhaduje, že index S&P 500 uzavře rok 2012 na úrovni 1 375 bodů. Politické turbulence sice mohou s akciemi hodně zamávat, poslední rok prezidentských období v USA ovšem tradičně akciím přeje. Administrativa se totiž všemožně snaží obhájit pozice a pomoci ekonomice, aby to pocítili spotřebitelé, tedy voliči. Je ovšem dobré připomenout, že například v roce 2008 toto historické "pravidlo" dokonale selhalo.