Jim O'Neill: Hlavní téma světové ekonomiky pro současnou generaci
|

Jim O'Neill: Hlavní téma světové ekonomiky pro současnou generaci

Jim O'Neill dal světu zkratku BRIC. Podle něj Brazílie, Rusko, Indie a Čína hlavním tématem současné ekonomické generace. Především Čína podle něj i při růstu mezi 7 a 8 % v příští dekádě přispěje k růstu globální ekonomiky více než Evropa a USA dohromady. V interview pro Bisiness Insider uvedl, že za rok navýší svůj HDP o hodnotu, kterou vytvoří celé Španělsko, Itálii pak "nahradí" každých 18 měsíců.

Čína Světové akcie BRICS Světová ekonomika

Pro dlouhodobé investory, kteří přemýšlejí v horizontu například 10 nebo 20 let, doporučuje O'Neill akcie. V tak dlouhém horizontu podle něj za celou jeho kariéru nemělo nic větší smysl.

Doug Kass: Býci mají tyto 4 důvody k radosti
Nebezpečí, jichž se trh bál v uplynulém týdnu, jsou pryč. Americké firmy převádějí pozoruhodné výsledky a medvědi si musejí na své "sousto" počkat. Myslí si to i jindy pesimisticky naladěný investiční odborník Doug Kass. Pokud prý spekulanti na pokles nevyužili k útoku poslední dny, teď nemají šanci. Proč?

Co Čína opravdu chce?
Vlivem ekonomické globalizace a přechodu k multipolárnímu rozložení světových sil bude Čína spolu s ostatními mladými trhy hrát stále větší roli, a to nejen letos, ale také v následujících dekádách. V roce 2008, když během finanční krize zesílil ekonomický vliv Číny, se nabízela vize, že Čína a Spojené státy začnou společně kralovat světové ekonomice ve formě zřízení jakéhosi G-2.

Zdroj: Business Insider