Akcie, které milují světoví miliardáři
|

Akcie, které milují světoví miliardáři

Budoucnost akciových trhů je nejistá, ostatně jako vždy. Mezi akcionáři veřejně obchodovaných společností jsou i známí světoví miliardáři jako Warren Buffett, George Soros a další. Web Insider Monkey sleduje portfolia 39 dolarových miliardářů. Které akcie jsou mezi nimi aktuálně nejpopulárnější?

Světové akcie Akciové tipy

1. News Corp

Ve firmě drží pozice více než třetina sledovaných boháčů, například Paul Singer, Ken Griffin a Steven Cohen.

1. News Corp

2. Wells Fargo

Nejoblíbenější bankovní akcie mezi miliardáři, 10 ze sledovaných portfolií obsahovalo položku s označením WFC. Největší pozici nemá nikdo jiný než Warren Buffett se svým fondem Berkshire Hathaway. Mezi "obyčejnými" hedgeovými manažery však banku v oblibě v současnosti předčí Citigroup, Bank of America a JPMorgan Chase.

2. Wells Fargo

3. SPDR Gold Trust

Sázku na zlato skrze největší "zlatý" fond aktuálně do portfolií zařadilo 9 miliardářů. Fond je známý tím, že mu dlouhodobě svěřuje peníze John Paulson. Miliardáři více než kdo jiný potřebují ochranu kapitálu, takže je jejich sázka na zlato naprosto logická.

Navíc mnozí superbohatí nemají pozice ve zlatých fondech, ale nakupují fyzické zlato, jako například David Einhorn. Zlato by tak pravděpodobně bylo v žebříčku ještě výše.

3. SPDR Gold Trust

4. Express Scripts Holding

Překvapivá akcie ze sektoru zdravotní péče, kterou má v portfoliích také 9 investorů s desetimístnými konty. U hedgeových manažerů jsou ve stejném sektoru populárnější Pfizer, Johnson & Johnson a Sanofi.

4. Express Scripts Holding

5. General Motors

Další "kůň" hned devítky miliardářů. David Einhorn má největší pozici, následují James Dinan a Howard Marks. Zhruba třetinu firmy stále vlastní americká vláda.

5. General Motors

Miliardáři nemají příliš v oblibě defenzivní tituly. General Dynamics a United Technologies jsou zastoupeny v portfoliích 6 miliardářů, například pojišťovna AIG pouze u dvou. Nejpopulárnější z energetických titulů jsou akcie společnosti Anadarko Petroleum.

Investujte jako profíci: 10 nejoblíbenějších akcií v portfoliích…
Hedgeové fondy vzkazují zbytku trhu naprosto jasně: Technologické akcie jsou…

Zdroj: Insidermonkey.com