Fundamenty vs. politická nejistota: Současné trhy trochu panikaří, investoři by se neměli bát nakupovat
|

Fundamenty vs. politická nejistota: Současné trhy trochu panikaří, investoři by se neměli bát nakupovat

Středeční americká makrodata dopadla dobře - prodeje nových domů vzrostly o více než 3 %. Trhy přesto klesají - nervozita ohledně Řecka a možných výsledků summitu eurozóny převažuje nad fundamentálními faktory. Martin Urban, hlavní makléř brokerjetu České spořitelny, věří, že jsou akcie po několikatýdenních poklesech zajímavé k nákupu. Je ovšem potřeba vybírat.

Eurozóna Světové akcie Politika Dluhová krize

Válka o eurobondy pokračuje, lídry eurozóny čeká pěkně horká večeře
Na dnešním summitu se evropští lídři měli původně bavit o podpoře růstu, téma číslo jedna ovšem bude jiné: eurobondy a ochrana proti eventuální řecké nákaze. Německo zatím společné dluhopisy (eurobondy), která by ulevily periferiím, ale zdražily financování Berlínu, jednoznačně odmítá.

Výprodeje na trzích: Panika investorů naznačuje jejich hloupost
Politická nejistota obchází Evropu. V Řecku se podle všeho schyluje k druhému volebnímu pokusu, vládu se dost možná nepodaří sestavit, polovina voličů však o víkendu řekla NE dalším úsporným opatřením, což je vážné riziko nejen pro Řecko, ale i celou eurozónu. Jim Cramer, známý investor a moderátor pořadu Mad Money na CNBC, byl ovšem v posledních dnech hodně zklamán tím, jak houfní byl úprk investorů směrem k "nouzovým východům" z trhu, především k americkému dolaru.