Nový týden na trzích: Řecko a záplava makrodat
|

Nový týden na trzích: Řecko a záplava makrodat

Americké i evropské trhy mají za sebou růstový týden, jednalo se ale spíše o korekci předchozích rychlých propadů. Nový týden začal v zelené, v Řecku se podle průzkumů derou zpátky do čela proevropské strany, volby jsou však až za tři týdny. Minulý týden shrnul již v pátek pro Investiční web hlavní makléř brokerjetu ČS Martin Urban. Vypíchl při tom ty nejpodstatnější události nového týdne, který určí květnovou statistiku vývoje akciových trhů.

Burzovní kalendář 28. 5. - 1. 6. 2012
Nabitý makrokalendář s americkým HDP a nezaměstnaností a pokračující nervozita v eurozóně, kde se vedle Řecka a jeho politické nevůle dodržovat úsporná opatření do "světel ramp" dostávají stále více také španělské banky. Takový bude nový, na amerických trzích zkrácený týden na světových trzích. Sázky na další pokles eura jsou hodně vysoko.

Světová recese: Pravděpodobnost je 100 %, říká Marc Faber
Akciové nejspíše nečeká nic dobrého. Ekonom Marc Faber ovšem varuje před sledováním dluhové krize v Evropě jako jediného podstatného tématu světové ekonomiky. Podle známého pesimisty a kontrariána čeká světovou ekonomiku zásadní zpomalení. Kromě Řecka totiž světové hospodářství ohrožují další faktory, a daleko nebezpečnější.