Faber vs. Siegel: Duel býka se superbýkem
|

Faber vs. Siegel: Duel býka se superbýkem

Zpravodajská stanice CNBC přinesla minulou středu zajímavý dvojrozhovor o situaci na akciových trzích. Věčný pesimista a tradiční medvěd Marck Faber uvedl, že je kráktodobým býkem, protože náleda mezi investory je již přehnaně pesimistická. Profesor Jeremy Siegel, dlouhodobý optimista, považuje akcie za atraktivní především díky zajímavým dividendám.

Býčí trh Světové akcie Dividendy Marc Faber

Oba investoři se shodli na tom, že aktuální negativní výnos z amerických státních dluhopisů dává investorům je málo prostoru pro výběr jiných investic, než jsou právě akcie. Faber připomněl, že například aktuální dividendový výnos akcií Johnson & Johnson je okolo 4 %, zatímco nominální výnos 10letých státních dluhopisů je okolo 1,5 %.

"Investory by neměla rozrušovat každodenní volatilita akcií. Měli by se soustředit na dividendy, které budou kvalitní společnosti dále vyplácet," souhlasí profesor Siegel.

Tito dva se ohledně akciového trhu shodnou jen výjimečně. Index S&P 500 má přitom za sebou nejlepší týden za celý letošní rok.

Americké akcie

Richard Russell: Medvědí trh bude trvat hodně dlouho, zlato má namířeno k výšinám
Richard Russell patří nejen v posledních měsících k velkým akciovým medvědům. Nedávno varoval, že byl u indexu Dow potvrzen medvědí signál. Jak hluboký může být pokles? Podle známého investora hodně! "Nevím, jak hluboko se může Dow propadnout. Letošní zisky jsou pryč. To číslo může být 8 000, 6 000, třeba i 2 500 bodů," uvedl během týdne. Zlatu naopak dlouhodobě věří.

Zdroj: CNBC